برخی فرمانداران دموکرات ایالات متحده آمریکا با دستور نظامی ترامپ علیه معترضان به دلیل مرگ سیاهپوست آمریکایی توسط پلیس مخالفت کردند.

به گزارش مرور نیوز، فرمانداران دموکرات پرجمعیت‌ترین ایالت‌ها در آمریکا ، روز گذشته (دوشنبه) با اقدام دونالد ترامپ، برای اعزام نیرو‌های نظامی به این ایالت‌ها مخالفت کردند.

به نوشته وبگاه «تایم»، «جی رابرت پریتزکر»، فرماندار ایالت ایلینوی دیروز گفت او بر این باور نیست که دولت فدرال بتواند نیرو‌های نظامی را به این ایالت بفرستد

این فرماندار روز گذشته رئیس‌جمهور آمریکا را به ایجاد «لحظات فتنه‌انگیز» با تهدید به سرکوب ناآرامی‌ها، متهم کرد.

ترامپ روز گذشته به فرمانداران ایالت‌ها هشدار داد گارد یا نیرو‌های نظامی را به ایالت‌ها آنها می‌فرستند و اگر آنها این کار را انجام ندهند، خود او «هزاران‌ و هزاران» سرباز را به این ایالت‌ها اعزام خواهد کرد.

پریتزکر، جزو اولین فرمانداران در آمریکا است که به این اظهارات ترامپ واکنش نشان داد. واکنش‌ او به ترامپ ساعت‌ها بعد از اینکه ترامپ فرمانداران را «ضعیف» خواند، مطرح شد. رئیس‌جمهور آمریکا همچنین به فرمانداران هشدار داد که واکنشی پرخاشگرانه‌تر نسبت به ناآرامی‌های آخر هفته داشته باشند.

پس از مرگ جورج فلوید، مرد سیاه‌پوست آمریکایی که بی‌رحمانه به دست پلیس این کشور کشته شد، شهرهای مختلف ایالات متحده به صحنه اعتراضات سراسری به رفتار پلیس علیه اقلیت رنگین‌پوست‌های این کشور تبدیل شده است و این ناآرامی‌ها همچنان ادامه دارد.

 

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز