براساس اخبار اعلام شده جو بایدن معاون باراک اوباما به طور رسمی برای انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا نامزد شد.

به گزارش مرور نیوز، «جو بایدن» با کسب تعدادی وکلای انتخاباتی مورد نیاز برای کسب نمایندگی حزب دموکرات در انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا ، رسماً نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست‌جمهوری کشور خودش شد.

خبرگزاری آسوشیتدپرس، جمعه شب به وقت محلی، نامزدی بایدن بعنوان نامزد نهایی حزب دموکرات برای ورود به رقابت‌ با « دونالد ترامپ » در انتخابات ریاست‌‌جمهوری 2020 آمریکا را اعلام کرد.

جو بایدن ، معاون «باراک اوباما» رئیس‌جمهور پیشین آمریکا در بیانیه‌ای در این خصوص گفت: «رقابت در کنار با استعدادترین گروه از نامزدهایی که حزب‌ دموکرات تاکنون در میدان رقابت داشته است، افتخاری برای من محسوب می‌شود و من مفتخرم که اعلام کنم که ما بعنوان یک حزب متحد، در این انتخابات عمومی وارد می‌شویم».

گرچه ماههاست که بایدن بعنوان نامزد پیش‌فرض دموکرات‌ها برای ورود به رقابت‌های نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا بوده است اما پیروزی روز سه‌شنبه وی در انتخابات درون حزبی دموکرات‌ها در ایالات سراسر آمریکا به وی کمک کرد تا یکهزار و 991 وکیل انتخاباتی برای کسب نامزدی نهایی حزب دموکرات‌ها را تضمین کند.

طبق گزارش روزنامه انگلیسی «گاردین»، کسب نامزدی حزب دموکرات‌ برای ورود به رقابت‌های اصلی انتخابات ریاست‌جمهوری 2020 آمریکا در شرایطی صورت گرفته است که ایالات متحده آمریکا با بحران بیماری همه‌گیر کرونا، افزایش بیکاری و موجی از اعتراضات سراسری علیه نژادپرستی و خشونت و وحشیگری پلیس این کشور روبرو است.

گاردین در ادامه گزارش خود نوشت که بایدن با قدرت وارد رقابت‌های نهایی انتخابات ریاست‌جمهوری نوامبر 2020 آمریکا شده است و اکثر نظرسنجی‌هایی که اخیراً برگزار شده، نشان می‌دهد که وی در مقایسه با ترامپ در شماری از ایالات کلیدی پیش‌تر است.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز