سخنگوی دولت چین گفت: پکن از آمریکا می‌خواهد فورا اشتباهات خود را تصحیح کند و استفاده از قانون سین کیانگ (حمایت از اقلیت اویغور‌ها) برای صدمه زدن به منافع چین و دخالت در امور داخلی این کشور را متوقف کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری رویترز، وزارت امور خارجه چین با انتشار بیانیه ‌ای اعلام کرد اگر آمریکا رویکرد خود را تصحیح نکند، چین قاطعانه پاسخ می‌دهد و آمریکا باید همه عواقب آن را گردن بگیرد.

سخنگوی دولت چین نیز افزود: پکن از آمریکا می‌خواهد فورا اشتباهات خود را تصحیح کند و استفاده از قانون سین کیانگ (حمایت از اقلیت اویغور‌ها) برای صدمه زدن به منافع چین و دخالت در امور داخلی این کشور را متوقف کند.

* واشنگتن باید اقداماتش را برای آسیب زدن به منافع پکن متوقف کند

وزارت امور خارجه چین در بیانیه‌ای گفت همه پیامد‌های هرگونه واکنشی به امضای این قانون متوجه آمریکا خواهد بود و واشنگتن باید اقداماتش را برای آسیب زدن به منافع پکن متوقف کند.

بالاگرفتن تنش‌ها درباره هنگ کنگ، ادامه جنگ تجاری میان دو کشور، اتهامات واشنگتن به پکن درباره شیوع ویروس کرونا در جهان، تصویب قانون سین کیانگ در حمایت از اویغور‌ها و تنش نظامی در دریای چین جنوبی، در ماه‌های اخیر باعث اوج گیری بی سابقه تنش‌ها میان دو کشور شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز