با شیوع گسترده ویروس کرونا در تمام نقاط جهان اخبار رسیده حاکی از آن است که تعدادی از اعضای مذاکره‌کننده دولت افغانستان و طالبان به این بیماری مبتلا شدند.

به گزارش مرور نیوز، «استیفانو پونتی کورفو» نماینده غیرنظامی ناتو برای افغانستان از ابتلای شماری از اعضای تیم دولت افغانستان و طالبان به کرونا خبر داد و گفت: تعدادی از اعضای تیم مذاکره‌کننده حکومت و طالبان به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

به گفته وی این موضوع در لیست هیئت‌های مذاکره‌کننده تغییری به‌وجود نمی‌آورد.

همزمان با این سخنان نماینده غیرنظامی ناتو برای افغانستان، برنامۀ توسعه‌ سازمان ملل متحد (یوان‌دی‌پی) می‌گوید، افغانستان در نتیجۀ همه‌گیری ویروس کرونا با مشکلات جدی روبه‌رو است.

این نهاد روز گذشته (جمعه) همچنین اعلام کرد شیوع ویروس کرونا روند صلح افغانستان را تهدید می‌کند و کرونا باعث ورشکستگی نظام بهداشتی افغانستان و رکود در اقتصاد این کشور خواهد شد.

پیش از این نشریه فارن پالیسی در اول ماه ژوئن خبر داده بود که ملا هبت‌الله رهبر طالبان امکان دارد به خاطر ابتلا به ویروس کرونا درگذشته باشد.

به نوشته فارن پالیسی به‌دلیل ابتلای تعدادی از رهبران طالبان به ویروس کرونا، ملایعقوب پسر ملامحمد عمر بنیانگذار و رهبری پیشین گروه طالبان، رهبری عملیات‌ها را به عهده گرفته است.

در اول ماه خرداد منابع نزدیک به عبدالله عبدالله رئیس شورای عالی مصالحه اعلام کردند که شماری از اعضای تیم مذاکره کننده به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

اما باوجود این همه دشواری‌ها، نماینده ناتو اطمینان داد که گفت‌وگوهای بین‌الافغانی در آیندهٔ نزدیک برگزار می‌شود.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز