براساس آمارهای اعلام شده مجموع مبتلایان ویروس کرونا در آمریکا به دو میلیون و ۳۴۶ هزرا و ۹۳۷ نفر رسید.

به گزارش مرور نیوز، براساس اعلام دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (چهارشنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته، ۸۲۴ نفر دیگر به مجموع قربانیان کرونا در آمریکا افزوده شدند تا آمار کلی آنها در این کشور به ۱۲۱ هزار و ۲۱۷ نفر برسد.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در بازه زمانی مذکور، ابتلای ۳۶ هزار و ۱۵۱ نفر دیگر به ویروس «کووید-۱۹» در آمریکا افزوده شدند تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در ایالات متحده آمریکا به دو میلیون و ۳۴۶ هزرا و ۹۳۷ نفر برسد.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که تعداد مبتلایان و قربانیان کرونا در آمریکا همچنان روندی صعودی را در پیش گرفته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع‌رسانی worldometers، مجموع قربانیان ویروس کرونا در‌آمریکا را دو میلیون و ۴۲۴ هزار و ۶۳۶ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۱۲۳ هزار و ۴۷۳ نفر گزارش کرده است. ایالت نیویورک با ۴۱۲ هزار و ۶۳۶ مورد ابتلا و ۳۱ هزار و ۳۱۴ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده آمریکا است.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون دستکم ۹ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۷۹۴ نفر از مردم جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۴۷۶ هزار و ۹۴۵ نفر جان خود را از دست داده‌اند و چهار میلیون و ۶۱۳ هزار و ۹۶۹ نفر بهبود یافته‌اند. آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار و ارقام مبتلایان و قربانیان کرونا است.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز