رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی از احتمال وقوع ناآرامی‌های خشن در کرانه باختری خبر داد.

به گزارش مرور نیوز به نوشته وبگاه «تایمز اسرائیل»، آویو کوخاوی رئیس ستاد کل ارتش رژیم صهیونیستی امروز (چهارشنبه) طی سخنرانی در رزمایش ارتش این رژیم در مناطق شمالی فلسطین اشغالی، هشدار داد که آنها ممکن است به زودی با ناآرامی‌های خشن در کرانه باختری روبه‌رو شوند.

بر این اساس، وی بدون نام بردن مستقیم از طرح اشغال بخش‌های بزرگی از کرانه باختری، به نظامیان حاضر در این رزمایش گفت ممکن است به زودی خود را در کرانه باختری ببیند که مشغول مقابله با شورش و اعتراضات هستند.

این نظامی صهیونیست سپس درباره احتمال کشیده شدن این ناآرامی‌ها به نوار غزه نیز اخطار داد: «رویدادهای پیش‌رو می‌تواند به جنگ در غزه تبدیل شود».

هشدار کوخاوی درباره اعتراضات در کرانه باختری و نوار غزه در حالی است که روز گذشته تعدادی از ژنرال‌ها و فرماندهان ارتش رژیم صهیونیستی با ارسالن نامه‌ای به رئیس‌جمهور آمریکا، از او درخواست کردند که به طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری چراغ سبز دهد.

رژیم صهیونیستی قصد دارد با حمایت‌های دولت ترامپ، ۳۰ درصد از کرانه باختری فلسطین را به قلمرو خود ملحق و آن را رسماً اشغال کند. مقامات و گروه های فلسطینی این اقدام را بخشی از طرح ضد فلسطینی آمریکا موسوم به معامله قرن می‌دانند و به همین دلیل خواستار قطع همکاری با آمریکا و اسرائیل هستند.

از سوی دیگر بامداد امروز شبکه ۱۳ تلویزیون رژیم صهیونیستی به نقل از دیپلمات‌های غربی مدعی شد که قطر تهدید کرده در صورت اجرای طرح اشغال سی درصدی کرانه باختری، کمک‌های مالی به نوار غزه قطع می‌شود که خود می‌تواند باعث ناآرام شدن اوضاع این منطقه شود.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز