سخنگوی طالبان به اتهام روزنامه نیویورک تایمز درخصوص استخدام نیروهای طالبان توسط سازمان اطلاعات روسیه واکنش نشان داد.

به گزارش مرور نیوز، طالبان گزارش یک روزنامه‌ آمریکایی درباره ارتباط این گروه با روسیه در افغانستان را تکذیب کرد این روزنامه روز جمعه در گزارشی مدعی شد یک واحد ناشناس اطلاعاتی ارتش روسیه شبه‌نظامیان طالبان را برانگیخته تا علیه نیروهای ائتلاف بین‌المللی تحت هدایت آمریکا در افغانستان، عملیات انجام دهد.

«ذبیح الله مجاهد»، سخنگوی طالبان در واکنش به این گزارش نیویورک تایمز ضمن رد این ادعا گفت که طالبان چنین ارتباطی با یک واحد جاسوسی کشوری دیگر نداشته و این گزارش صحت ندارد

مجاهد به نیویورک تایمز گفت: چنین ارتباطی با هیچ کدام از سرویس‌های اطلاعاتی نداریم و این (ادعاها) برای بدنام کردن طالبان است.

وی افزود: (ادعای) معامله‌های این‌چنینی با سرویس اطلاعاتی روسیه بی‌اساس است. کشتن و ترورهای هدفمند ما از سال‌ها پیش وجود داشته و ما از منابع خود این اقدامات را صورت دادیم. این موضوع پس از توافق با آمریکایی‌ها تغییر کرده؛ جان آنها تضمین شده است و ما به آنها حمله نمی‌کنیم.

بر اساس گزارش نیویورک تایمز، سازمان اطلاعات روسیه به صورت پنهانی شبه‌نظامیان وابسته به طالبان را برای هدف قرار دادن سربازان آمریکایی و نیروهای ائتلاف استخدام کرده است.

نیویورک تایمز مدعی شد که این استخدام برای ترور نیروهای آمریکایی در حالی صورت گرفته که مذاکرات صلح در جریان بوده و قرار است حکومت آمریکا به جنگ طولانی مدت این کشور در افغانستان، پایان دهد.

این روزنامه آمریکایی همچنین نوشت که مقامات آمریکایی این یافته‌ها را با دونالد ترامپ در میان گذشته و دولت واشنگتن در نظر دارد تا در این رابطه تحریم‌هایی را علیه روسیه وضع کند، اما کاخ سفید تاکنون هیچ اقدامی در این رابطه نکرده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز