وزارت کشور عراق از دستگیری ۱۴ تروریست به اتهام همکاری با داعش در کرکوک و سامرا توسط نیروهای نظامی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، نیروهای بخش اطلاعاتی وزارت کشور عراق بر اساس ماده چهار قانون مبارزه با تروریسم، ۱۴ تروریست را در مناطق مختلف استان کرکوک و شهرستان سامراء شناسایی و دستگیر کردند همچنین این اداره طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «المعلومه» منتشر شد، اعلام کرد: نیروهای وزارت کشور عراق 9 تروریست را در مناطق مختلف شهرستان سامراء در استان صلاح‌الدین به اتهام همکاری با داعش و درج اسامی آنها در فهرست اعضای این گروه تروریستی، دستگیر کردند.

بر اساس این بیانیه، نیروهایی دیگر از وزارت کشور موفق شدند که چند تروریست دیگر را در مناطق مختلف کرکوک دستگیر کردند که پنج نفر آنها طبق ماده چهار مبارزه تروریسم به جرم عضویت در داعش و دو نفر دیگر آنها بر اساس ماده ۲۴۰ تحت تعقیب بودند که دستگیر شدند.

از سوی دیگر، یک منبع آگاه در گفت‌وگو با «المعلومه» از آغاز عملیات نظامی علیه بقایای داعش در باغ‌های «ابوخنازیر» در شمال شرق استان دیالی خبر داد.

بر اساس این گزارش، نیروهای امنیتی مشترک عراق با پشتیبانی نیروی هوایی ارتش از دو محور بقایای داعش را در باغ‌های ابوخنازیر و شیخی در نزدیکی ناحیه «ابی صیدا» (در 30 کیلومتری شمال شرق بعقوبه)، تعقیب کردند.

به گفته این منبع، این عملیات در پی حمله شب گذشته داعش به یک ایست بازرسی پلیس و شهادت و زخمی شدن 6 نفر صورت گرفت.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز