نماینده دولت آمریکا در امور ایران مدعی شد: ایران با امتناع از گفتگوی مستقیم با ایالات متحده فرصت‌ های خوبی را از دست می‌دهد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از المانیتور، برایان هوک نماینده دولت ویژه آمریکا در امور ایران در مصاحبه با این پایگاه خبری بار دیگر با تکرار ادعا‌های همیشگی خود علیه ایران مدعی شد ایران با امتناع از گفتگوی مستقیم با ایالات متحده فرصت‌ های خوبی را از دست می‌دهد.

برایان هوک مدعی شد امیدوار است چشم‌انداز خوبی درباره تبادل زندانی با ایران و سایر موضوعات وجود داشته باشد.

نماینده ویژه آمریکا در امور ایران مدعی شد: «علی‌رغم پیشنهادات مکرر برای گفتگو‌های مستقیم، ایران پای میز مذاکره نیامده است. من پیشنهاد گفت‌وگوی کنسولی با رژیم را مطرح کردم. در صورتی که مذاکرات انجام می‌شد ایران می‌توانست پیشنهاد ترامپ درباره توافق بزرگتر را مورد بررسی قرار دهد.»

برایان هوک گفت: «این چیزی است که رئیس‌جمهور دوست دارد شاهد آن باشد. او چندین سال در دیپلماسی را باز گذاشت. این نمونه دیگری از فرصت‌سوزی ‌های رژیم ایران برای پیشرفت است. رئیس‌جمهور (ترامپ) دوست دارد شاهد حصول یک توافق بهتر باشد و این چیزی است که در بیانیه‌هایش بعد از آزادی مایکل وایت مطرح کرده است.»

نماینده دولت آمریکا در امور ایران مدعی شد: «آمریکا عجله‌ای برای مذاکره ندارد. راهبرد ما علیه ایران کارساز بوده است. در توافق هسته‌ای جدید با ایران حقی برای غنی‌سازی در نظر گرفته نخواهد شد. بدون وجود حق غنی‌سازی راهی برای دستیابی به سلاح هسته‌ای وجود نخواهد داشت.»

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز