عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن اعلام کرد هرگز مسئله فلسطین را رها نکرده و از ملت مظلوم فلسطین حمایت می کنیم.

به گزارش مرور نیوز ، «علی القحوم» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن در گفتگویی با شبکه خبری المیادین تاکید کرد که طرح ما برای آزادی نظامیان سعودی در ازای آزادی بازداشت‌شدگان جنبش حماس در عربستان همچنان پابرجاست.

القحوم با تاکید بر اینکه یمنی‌ها هرگز مسئله فلسطین را رها نکرده و موضعشان در این زمینه ثابت است٬ خواستار اتحاد و هم‌بستگی کشورهای عربی برای مقابله با توطئه ضد فلسطینی موسوم به «معامله قرن» شد. وی خاطرنشان کرد که ما همواره به ارتباط با مقاومت فلسطین ادامه می‌دهیم.

علی القحوم با اشاره به اینکه عربستان سعودی هیچ تصمیمی از خود ندارد و آمریکا تصمیم‌گیرنده است٬ تصریح کرد که اگر محاصره ملت یمن ادامه داشته باشد٬ تهدیدات خود را برای ضربه زدن به اهداف سعودی عملی می‌کنیم.

روز گذشته «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی جنبش حماس در نامه‌ای به انصار الله یمن از حمایت فرماندهان و مردم یمن در مسئله فلسطین تقدیر کرد و نقش آنها در یاری رساندن به مسئله فلسطین را ستود.

دفتر سیاسی جنبش انصارالله نیز در مقابل تاکید کرد موضع این جنبش در قبال مسئله فلسطین به عنوان مسئله محوری امت اسلامی ثابت است و هرگز حمایت از حق فلسطینیان در ایجاد گزینه های عادلانه و شرافتمندانه در برابر اشغالگران را فراموش نکرده و از آن دست بر نمی‌دارد.

26 مارس گذشته «عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصارالله اعلام کرد که برای آزادی چند نفر از نظامیان متجاوز سعودی در قبال آزادی اعضای ربوده شده جنبش حماس آمادگی کامل دارد.

رسانه‌های صهیونیستی تاکید کرده‌اند که فعالان حماس در عربستان به دستور آمریکا و اسرائیل بازداشت شده‌اند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز