بنا بر اعلام رسمی کشور هند شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در هند به ۱،۰۰۵،۶۳۷ نفر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، همزمان با سرعت گرفتن شیوع ویروس کرونا و صعودی شدن نمودار ابتلای روزانه در بیشتر مناطق جهان، شمار مبتلایان در هند نیز از ۱ میلیون نفر عبور کرد به نوشته خبرگزاری «آسوشیتدپرس» وزارت بهداشت هند امروز (جمعه) اعلام کرد تعداد کسانی که در این کشور به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند از ۱ میلیون نفر گذشته و بدین ترتیب این کشور در رتبه سوم کشورهای دارای بیشترین میزان ابتلا به این بیماری قرار گرفت.

بر اساس آمارهای وبگاه «وُرلداُمتر»، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته در هند ۳۵۴۶۸ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده و ۶۸۰ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند.

بدین ترتیب شمار کلی مبتلایان به ویروس کرونا در هند به ۱،۰۰۵،۶۳۷ نفر و تعداد قربانیان آن نیز به ۲۵،۶۰۹ نفر افزایش یافت.

آسوشیتدپرس نوشت که این میزان افزایش ابتلا در هند، نگرانی‌ها از آمادگی این کشور برای مقابله با اوج‌گیری مجدد شیوع این بیماری را افزایش داده و احتمال آن وجود دارد با از بین رفتن کارایی بیمارستان‌های هند، نظام درمانی این کشور به سمت فروپاشی برود.

تا کنون چندین ایالت در هند با قانون منع آمدوشد برای کنترل شیوع ویروس کرونا مواجه شده‌اند و پلیس نیز افرادی را که بدون دلیل موجه خانه‌های خود را ترک کنند، جریمه سنگینی در نظر گرفته است.

همزمان انتظار می‌رود در ساعات آینده امروز شمار کل مبتلایان در سراسر جهان نیز از ۱۴ میلیون نفر عبور کند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز