سازمان همکاری اسلامی با عضویت 57 کشور خواستار آزادسازی زندانیان فلسطینی به دلیل شیوع ویروس کرونا شد.

به گزارش مرور نیوز، سازمان همکاری اسلامی بار دیگر خواستار آزادسازی زندانیان فلسطینی در بند زندانهای رژیم صهیونیستی شد این سازمان که شامل 57 کشور است، با انتشار بیانیه‌ای از سازمان ملل و صلیب سرخ خواست که برای آزادسازی زندانیان بیمار، سالمند، کودک و زن به رژیم صهیونیستی اعمال فشار کنند.

خبرگزاری آناتولی به نقل از همکاری اسلامی گزارش داد، باید حقوق بشر برای همه زندانیان فلسطینی رعایت و تجاوزات مداوم علیه آنان متوقف شود.

این سازمان خاطر نشان کرد، با توجه به شیوع ویروس کرونا و ابتلای برخی زندانیان به آن، نگران وضعیت زندانیان فلسطینی در بند صهیونیستهاست.

همکاری اسلامی ضمن انتقاد از تداوم اقدامات ظالمانه رژیم صهیونیستی علیه زندانیان و محروم کردن آنان از حقوق اولیه از جمله حق درمان، این رژیم را مسئول جان هزاران زندانی فلسطینی عنوان کرد.

سازمان امور اسرا و آزادگان وابسته به سازمان آزادی‌بخش فلسطین (ساف) 12 جولای جاری خبر داد که «کمال ابو وعر» (46 ساله) زندانی فلسطینی است که از بیماری سرطان حنجره رنج می‌برد و در حال حاضر نیز به کرونا مبتلا شده است.

حدود پنج هزار فلسطینی در بند زندانهای رژیم صهیونیستی قرار دارند که از میان آنان، 43 نفر زن، 180 نفرکودک و 700 نفر بیمار هستند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز