براساس آمارهای اعلام شده در ۲۴ ساعت گذشته ۵۴ هزار و ۱۸۷ نفر جدید در آمریکا به ویروس کرونا مبتلا شده اند.

به گزارش مرور نیوز، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، با مرگ یکهزار و ۷۵ نفر در ۲۴ ساعت گذشته، مجموع قربانیان ویروس کرونا در آمریکا به ۱۴۸ هزار و ۹ نفر رسید.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد، در ۲۴ ساعت گذشته، ۵۴ هزار و ۱۸۷ نفر جدید در ایالات متحده آمریکا به ویروس «کووید-۱۹» آلوده شدند تا مجموع مبتلایان به این ویروس ناشناخته در این کشور به چهار میلیون و ۲۸۸ هزار و ۱۲ نفر برسد.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در ایالات متحده آمریکا را چهار میلیون و ۴۳۳ هزار و ۴۱۰ نفر و مجموع قربانیان این ویروس را در این کشور ۱۵۰ هزار و ۴۴۴ نفر گزارش کرد.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۱۶ میلیون و ۴۰۹ هزار و ۹۰۲ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۶۵۲ هزار و ۵۳۱ نفر جان خود را از دست داده‌اند و ۹ میلیون و ۵۳۰ هزار و ۷۲۸ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

ایالات متحده آمریکا همچنان در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس قرار دارد و پس از آن برزیل با دو میلیون و ۴۴۲ هزار و ۳۷۵ مورد ابتلا و ۸۷ هزار و ۶۱۸ مورد فوتی و هند با یک میلیون و ۴۳۵ هزار و ۴۵۳ مورد ابتلا و ۳۲ هزار و ۷۷۱ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به ویروس کرونا قرار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز