جنبش مقاومت اسلامی فلسطین در بیانیه‌ای اعلام کرد: آنچه امارات از عادی سازی کامل روابط با رژیم صهیونیستی به آن دست زده، گامی بزدلانه و خنجری در پشت ملت فلسطین و نیرو‌های مقاومت به شمار می ‌رود.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری فلسطینی صفا، در پی توافق صلح امارات متحده عربی با رژیم صهیونیستی، جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) با انتقاد شدید از این مسأله، اقدام امارات را گامی بزدلانه و خنجری در پشت ملت فلسطین خواند.

حماس در بیانیه‌ای اعلام کرد: آنچه امارات از عادی سازی کامل روابط با رژیم صهیونیستی به آن دست زده، گامی بزدلانه است که تجاوزی آشکار به حقوق دینی- ملی و تاریخی ما در فلسطین را شکل می‌دهد و خنجری در پشت ملت فلسطین و نیرو‌های مقاومت به شمار می‌رود. این اقدام، تلاشی کور برای تأثیر گذاری روی مسیر مقاومت و مبارزه برای شکست اشغالگری و کسب حقوق ثابت ملی به شمار می‌رود.

جنبش حماس همچنین اعلام کرد: این اقدام، اوج روابط مشکوک میان حاکمان امارات متحده عربی و سران جنبش صهیونیستی در آمریکا و رژیم صهیونیستی است که نشانه‌های آن در بیش از یکجا آشکار شده است و از جمله آن، می‌توان به مشارکت آن‌ها و اعلام تبریک شان در اعلام طرح دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در معامله قرن اشاره کرد.

حماس همچنین اعلام کرد: این توافقنامه، به نوعی، خروج از توافق عربی- اسلامی و ضربه‌ای به امنیت ملی و عربی و چالشی برای اراده امت عربی- اسلامی و نیروهایش در فلسطین و مقدسات اسلامی و مسیحی به شمار می‌رود.

حماس در ادامه افزود: این گام، پایان مسیر سقوط ملی- اخلاقی حاکمات امارات است که جز ناامیدی و خاری، چیزی برداشت نکردند؛ چرا که این دشمن صهیونیست بی رحم، یاور آن‌ها در مسأله‌ای نخواهد بود و بزودی خواهند فهمید که پرش از آغوش امت عربی و اسلامی و ملت‌های آن و پناه بردن به آغوش صهیونیست ها، یک خودکشی سیاسی و ملی است.

گفتنی است امارات و رژیم صهیونیستی در روز پنج‌شنبه از توافق ننگین و به گفته خود تاریخی در جهت عادی‌سازی کامل روابط دیپلماتیک خبر دادند. پیش‌تر نیز نشانه‌هایی از روابط گرم، ولی پنهان تل آویو و ابوظبی وجود داشت، اما هیچگاه مورد اعلام رسمی قرار نگرفته بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز