براساس آمارهای جهانی اعلام شده شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا به پنج میلیون و ۳۶۰ هزار ۲۷۷ نفر رسید.

به گزارش مرور نیوز، طبق جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته ابتلای ۵۱ هزار و ۱۱۳ مورد جدید به ویروس کرونا در آمریکا مورد تأیید قرار گرفت و مجموع مبتلایان به کروناویروس در این کشور به پنج میلیون و ۳۶۰ هزار ۲۷۷ نفر رسید.

از طرف دیگر، طبق آمار این دانشگاه آمریکایی، در ۲۴ ساعت گذشته، یکهزا رو ۷۹ مورد جدید بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در آمریکا جان خود را از دست دادند و شمار کلی قربانیان ویروس «کووید-۱۹» در این کشور به ۱۶۹ هزار و ۴۷۵ نفر رسید.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلدومیترز»، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا را پنج میلیون و ۵۲۹ هزار و ۷۸۹ نفر و مجموع قربانیان این ویروس ناشناخته در این کشور را ۱۷۲ هزار و ۶۰۶ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» نیز گزارش کرد که کالیفرنیا با ۶۱۷ هزار و ۹۹۴ مورد ابتلا و ۱۱ هزار و ۲۱۸ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده آمریکا است و پس از آن فلوریدا با ۵۹۶ هزار و ۶۳۷ مورد ابتلا و ۹ هزار و ۳۴۵ مورد فوتی و تگزاس با ۵۴۶ هزار و ۵۵۲ مورد ابتلا و ۱۰ هزار و ۲۶۸ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار گرفته‌اند.

ایالت نیویورک نیز که در زمان اوج شیوع کرونا، کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده بود، هم‌اکنون با ۴۲۴ هزار و ۹۰۱ مورد ابتلا و ۳۲ هزار و ۸۳۳ مورد فوتی، در رده‌ چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا قرار دارد اما همچنان در مقایسه با دیگر ایالات آمریکا، بیشترین تعداد قربانیان کرونا متعلق به این ایالت است.

طبق آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز، تاکنون ۲۱ میلیون و ۳۹۴ هزار و ۶۳۹ نفر از مردم سراسر جهان به ویروس کرونا آلوده شده‌اند که از آن میان ۷۷۰ هزار و ۱۱۲ نفر جان خود را از دست دادند و دستکم ۱۳ میلیون و ۳۷۲ هزار و ۶۴۳ نفر نیز بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین آمار و ارقام مبتلایان به کرونا و فوتی‌های این ویروس در جهان را دارد و پس از آن برزیل با سه میلیون و ۳۱۷ هزار و ۹۶ مورد ابتلا و ۱۰۷ هزار و ۲۳۲ مورد فوتی و هند با دو میلیون و ۵۲۶ هزار و ۱۹۲ مورد ابتلا و ۴۹ هزار و ۳۶ مورد فوتی، در رده های بعدی کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کروناویروس قرار دارند.

با تسریع شیوع کرونا در ایالات متحده آمریکا، مشکلات اقتصادی نیز مردم این کشور را تحت فشار قرار داده است به طوریکه اخیراً گزارش رسانه‌‌های آمریکایی نشان داد که با توجه به انقضای حمایت‌های کرونایی دولت فدرال از مستاجران و افراد بیکار در آمریکا، موجی از اخراج از خانه‌ها به دلیل ناتوانی مستاجران از پرداخت اجاره آغاز شده که انتظار می‌رود به سرتاسر این کشور گسترش یابد.

طبق برآورد موسسه «آسپن»، یک اتاق فکر در آمریکا، دست‌کم ۳۰ میلیون نفر از ۱۱۰ میلیون آمریکایی که در خانه‌های اجاره‌ای زندگی می‌کنند تا پایان سپتامبر در خطر اخراج از خانه‌هایشان قرار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز