رئیس جمهور لبنان اعلام کرد تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بندر بیروت ادامه دارد و کارشناسان خارجی و ازجمله فرانسوی و کارشناسانی از دفتر تحقیقات فدرال آمریکا در این تحقیقات به ما کمک می‌کنند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از شبکه خبری المیادین، میشل عون رئیس جمهوری لبنان در سخنانی اظهار کرد: هیچ تأخیری در زمینه تأخیر در تحقیقات درباره انفجار بیروت وجود ندارد، اما ما نیازمند زمان بیشتری برای مشخص شدن حقیقت هستیم؛ چراکه این مسأله ابعاد مختلفی دارد.

وی تأکید کرد که تمامی فرضیه‌های موجود درباره انفجار خونین در بندر بیروت همچنان پابرجا هستند و درباره هیچ یک از آنها نمی‌توان سهل انگاری کرد.

این مقام لبنانی در ادامه درباره مخالفت با انجام تحقیقات بین‌المللی درباره انفجار بیروت نیز عنوان کرد: کارشناسان خارجی و ازجمله فرانسوی و کارشناسانی از دفتر تحقیقات فدرال آمریکا در این تحقیقات به ما کمک می‌کنند.

میشل عون با اشاره به سفر اخیر امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه به بیروت نیز گفت: تمامی ملت لبنان از سفر ماکرون تشکر و قدردانی می کنند و وی به همراه کشورهای زیادی تلاش قابل توجهی برای برگزاری کنفرانس بین‌المللی در پاریس و تعیین کمک‌های لازم به لبنان انجام دادند.

وی تأکید کرد که از دولت جدید کشورش می خواهد بلافاصله و با سرعت اصلاحات را آغاز کند.

میشل عون تصریح کرد: من فرزند این ملت هستم و در درد آنها شریک بوده و تماشاگر آن نیستم.

رئیس جمهور لبنان در ادامه تأکید کرد که پس از استعفای دولت لبنان وی به استعفا فکر نمی‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز