روز گذشته کاروان نظامیان آمریکایی مرکب از ۶۰ کامیون به همراه خودروهای نظامی پشتیبان از کشور عراق به صورت غیرقانونی وارد خاک سوریه شد.

به گزارش مرور نیوز، کاروانی جدیدی از کامیون‌ها و خودروهای زرهی آمریکا از عراق و از طریق گذرگاه غیرقانونی «الولید» در دورترین نقطه شرق استان الحسکه سوریه وارد خاک این کشور شد.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) منابع محلی اعلام کردند، کاروانی مرکب از ۶۰ کامیون به همراه خودروهای  نظامی پشتیبان آن که همگی متعلق به نظامیان آمریکا بود، بعد از ظهر سه‌شنبه (۱۱ شهریور) در حالی که حامل تجهیزات نظامی و موارد لجستیک بود وارد پایگاه های غیرقانونی آمریکا در استان الحسکه شد.

نظامیان آمریکایی یکشنبه گذشته هم کاروانی مرکب از هفت نفربر و چهار کامیون حامل مواد و تجهیزات لجستیک را از گذرگاه الولید وارد خاک سوریه کرده و به سمت پایگاه آمریکا در فرودگاه خراب الجیر در المالیکه در شمال شرق استان الحسکه رساندند.

نظامیان آمریکایی ظرف چند ماه گذشته هزاراه کامیون حامل سلاح و تجهیزات نظامی و لجستیک را به الحسکه رساندند تا حضور خود را در منطقه جزیره سوریه به منظور سرقت نفت و دیگر ثروت های این منطقه با کمک شبه نظامیان کُرد گ و گروه های مسلح تحت حمایتشان تقویت کنند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز