نیچروان بارزانی رئیس منطقه کردستان عراق صبح امروز در سفری رسمی به ترکیه سفر کرد.

به گزارش مرور نیوز، «نیچروان بارزانی» رئیس منطقه کردستان عراق صبح امروز (جمعه) در یک سفر رسمی به سمت ترکیه پرواز کرد به نوشته وبسایت شبکه رووداو، علاوه بر بارزانی، «کریم شنکالی»، رئیس دفتر ریاست اقلیم کردستان، «سفین دزیی» مسئول اداره روابط خارجی منطقه کردستان و «فلاح مصطفی» مشاور بارزانی در این سفر او را همراهی می‌کنند.

بارزانی قرار است پیش از ظهر با «مولود چاووش اغلو» وزیر خارجه ترکیه و بعد از ظهر نیز با « رجب طیب اردوغان » رئیس‌جمهور ترکیه دیدار کند

بارزانی روز چهارشنبه در بغداد حضور داشت و با «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه و «برهم صالح» و «مصطفی الکاظمی» و تعدادی از رؤسا و مسئولین احزاب دیدار کرد.

سفر رئیس منطقه کردستان عراق به ترکیه در شرایطی صورت می‌گیرد که برخی از گروههای سیاسی عراقی، اربیل را به تسامح و سکوت در قبال حملات هوایی و زمینی ترکیه به شمال عراق متهم می‌کنند. حملاتی که در دو ماه گذشته مناطق شمالی استان «دهوک» را هدف قرار داده و علاوه بر دهها کشته و زخمی، موجب آوارگی هزاران نفر شده است.

ترکیه  از ۱۴ ژوئن گذشته عملیات گسترده با نام «پنجه عقاب» و از ۱۷ ژوئن عملیات «پنجه ببر» را در شمال عراق،  با هدف مقابله با عناصر حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) آغاز کرده است که با اعتراض شدید دولت بغداد و مقامات مسئول عراقی مواجه شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز