شهردار سان‌فرانسیسکو آمریکا با انتقاد به نحوه عملکرد و رفتار ترامپ گفت: رئیس جمهور آمریکا یک تروریست است.

به گزارش مرور نیوز، «لاندن برید» شهردار سان‌فرانسیسکو آمریکا روز شنبه در مصاحبه‌ای گفت: «ما یک [رئیس‌جمهور] تروریست داریم، ما دیکتاتوری داریم که کشور را می‌گرداند و نانسی پلوسی [رئیس مجلس نمایندگان] در خط مقدم مبارزه با او ایستاده است، گرچه نمی‌خواهم برای اتفاقی که افتاده توجیهی بیاورم».

منظور شهردار سان‌فرانسیسکو از اتفاق، مراجعه پلوسی به آرایشگاهی در این شهر، آن هم در حالی است که دموکرات‌های آمریکا اصرار دارند کسب‌وکارهای کوچک باید به‌خاطر شیوع ویروس کرونا تعطیل بمانند.

او در پاسخ به سوال خبرنگاری در این خصوص که چرا پلوسی بابت این اقدام خود عذرخواهی نمی‌کند گفت، وی تنها مسئول کارهای خود بوده و نمی‌تواند به دیگران بگوید چکار کنند.

این در حالی است که دانشگاه جانز هاپکینز امروز (یکشنبه) اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته با تأیید ابتلای دستکم ۵۰ هزار و ۵۰۲ مورد جدید، مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۲۴۳ هزار و ۹۱۱ نفر افزایش یافت.

همچنان که ایالات متحده آمریکا در صدر کشورهای جهان با بیشترین آمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته قرار دارد و در این بین دموکرات‌ها و جمهوری‌خواهان انگشت اتهام کوتاهی در مقابله با این بیماری را به سمت یکدیگر نشانه می‌روند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز