براساس آمارهای موجود ابتلا به کرونا ۵۱۳,۴۱۵ کودک آمریکایی توسط تست های تشخیصی ثابت شده است.

به گزارش مرور نیوز، «آکادمی طب اطفال در آمریکا» و «انجمن بیمارستان کودکان» می‌گویند بیش از ۵۱۳۰۰۰ کودک مبتلا  به عفونت کرونا تشخیص داده شده‌اند.

طبق گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌ان» این دو نهاد آمریکایی گزارش داده‌اند ۷۰۶۳۰ کودک بین ۲۰ اوت تا ۳ سپتامبر به این بیماری مبتلا شده‌اند.

این ارقام به معنی افزایش ۱۶ درصدی موارد ابتلای کودکان به کرونا ظرف دو هفته گذشته است. در حال حاضر، روی‌هم‌رفته ۵۱۳,۴۱۵ کودک آمریکایی تشخیص ابتلا به کرونا گرفته‌اند.

«سالی گازا»، رئیس آکادمی طب اطفال گفت: «این ارقام به ما یادآوری می‌کنند که چرا لازم است این ویروس را جدی بگیریم.»

وی اضافه کرد: «با آنکه مسائل ناشناخته زیادی درباره کووید-۱۹ وجود دارد هنوز نمی‌دانیم آیا شیوع این بیماری در میان کودکان، رویدادهای اجتماعات در سطح وسیع‌تر را منعکس می‌کنند یا خیر.»

گازا خاطرنشان کرد شیوع این بیماری در میان کودکان جامعه سیاه‌پوستان و اسپانیایی‌تبار و مناطق فقیرنشین به طرز نامتناسبی بیشتر است. او گفت: «ما باید تلاش بیشتری برای از بین بردن نابرابری‌های اجتماعی که باعث این تبعیض‌ها می‌شوند بکنیم.»

در گزارش این دو موسسه تصریح شده کودکان ۱۰ درصد از کل موارد ابتلا به کرونا در آمریکا را تشکیل می‌دهند. با این حال، بخشی از موارد ابتلای کودکان گزارش نمی‌شوند.

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز