براساس آخرین آمار وزارت بهداشت هند این کشور رکورددار مبتلایان روزانه کرونا در جهان است.

به گزارش مرور نیوز، آخرین آمارهای رسمی وزارت بهداشت هند در روز دوشنبه حاکی از آن است که ۹۲ هزار و ۷۱ مورد جدید ابتلا به کرونا و ۱۱۳۶ مورد مرگ و میر ناشی از آن طی ۲۴ ساعت گذشته در این کشور تایید شده است.

 با ثبت این موارد جدید مجموع مبتلایان کرونا در هند به چهار میلیون و ۸۴۶ هزار و ۴۴۷ مورد و شمار قربانیان این بیماری نیز به ۷۹ هزار و ۷۲۲ مورد رسید.

هنوز ۹۸۶ هزار و ۵۹۸ مورد فعال ابتلا به کرونا در سراسر هند وجود دارد و تاکنون سه میلیون و ۷۸۰ هزار و ۱۰۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان‌ها مرخص شدند.

بر اساس اعلام شورای تحقیقات پزشکی هند (ICMR) در مجموع ۵۷ میلیون و ۲۳۹ هزار و ۴۲۸ آزمایش کروناویروس تا روز یکشنبه انجام شده است که از این تعداد ۹۷۸ هزار و ۵۰۰ آزمایش فقط در روز یکشنبه صورت گرفته است.

هند از نظر موارد روزانه ابتلا به کرونا به عنوان وخیم‌ترین کشور جهان شناخته شده و طی یک هفته گذشته تعداد متوسط مبتلایان روزانه آن، بیش از ۹۰ هزار مورد بوده است.

بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، این میانگین دو ماه پیش حدود ۲۴ هزار مورد و یک ماه پیش ۵۸ هزار مورد بوده است. موارد جدید هند در هر روز بیش از دو برابر میانگین روزانه ایالات متحده و برزیل، دو کشور دیگری است که تاکنون بیشترین آسیب را از کرونا دیده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز