جنگنده‌های روسیه ظهر امروز مواضع تروریست‌های جبهة النصره در استان ادلب را بمباران کردند.

به گزارش مرور نیوز، چندین جنگنده ارتش روسیه ظهر امروز (سه شنبه) مواضع تروریست‌های جبهة النصره در استان ادلب را به شدت بمباران کردند، گفتنی است بخشی از این حملات در منطقه «حرش باتنتا» در غرب شهرک «معرة مصرین» در شمال ادلب صورت گرفت.

جنگنده های روسیه همچنین مواضع تروریست‌ها را در شهرک «الشیخ بحر» در ادلب بمباران کردند. مخازن سلاح‌های جبهة النصره نیز در این حملات هدف قرار گرفت.

برخی منابع محلی نوشته‌اند که یگ گردان هوایی کامل در این عملیات شرکت کرده بودند. هر گردان یا اسکادران هوایی ۱۲ الی ۲۴ جنگنده را در بر می‌گیرد.

همزمان با این حملات هوایی، توپخانه سنگین ارتش سوریه نیز مواضع تروریست‌ها در شهرک‌های «کنصفرة»، «سفوهن» و «الفطیرة» واقع در منطقه «جبل الزاویه» در غرب استان ادلب و مشرف به استان لاذقیه را گلوله باران کردند.

وزارت دفاع روسیه روز شنبه هشدار داده بود که گروه تروریستی «جبهه النصره» خود را برای انجام تحرکات شیمیایی در استان ادلب سوریه آماده می‌کند.

در این بیانیه آمده بود که تروریست‌ها برنامه‌ریزی کرده‌اند تا این اقدامات تحریک‌آمیز را در منطقه «جبل الزاویه» با مشارکت خبرنگاران خارجی به تصویر بکشند تا بعدا برای اتهام‌زنی به ارتش سوریه فیلم‌های ضبط شده را در اینترنت و رسانه‌ها پخش کنند.

 

 

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز