براساس آمار دانشگاه «جانز هاپکینز» مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۸۱۴ نفر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، دانشگاه «جانز هاپکینز» امروز (دوشنبه) گزارش کرد که در ۲۴ ساعت گذشته مجموع مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۶ میلیون و ۸۰۴ هزار و ۸۱۴ نفر و مجموع قربانیان این ویروس در این کشور به ۱۹۹ هزار و ۵۰۹ نفر رسید.

با اینحال، پایگاه اطلاع‌رسانی «ورلد اُ میترز» مجموع مبتلایان به کرونا در ایالات متحده آمریکا را هفت میلیون و چهار هزار و ۷۶۸ نفر و مجموع قربانیان آن را در این کشور ۲۰۴ هزار و ۱۱۸ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، گزارش کرد که ایالت کالیفرنیا با ۷۸۶ هزار و ۱۶۸ مورد ابتلا و ۱۵ هزار و ۱۸ مورد فوتی کانون بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده است و ایالت نیویورک که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون بعد از تگزاس و فلوریدا با ۴۴۹ هزار و ۹۰۰ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

با اینحال، نیویورک با ۳۳ هزار و ۸۷ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۳۰ میلیون و ۹۳۵ هزار و ۱۱ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان ۹۵۹ هزار و ۵۶۵ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۱ میلیون و ۱۵۹ هزار و ۴۵۹ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با پنج میلیون و ۴۸۷ هزار و ۵۸۰ مورد ابتلا و ۸۷ هزار و ۸۸۲ مورد فوتی و برزیل با چهار میلیون و ۵۴۴ هزار و ۶۲۹ مورد ابتلا و ۱۳۶ هزار و ۸۹۵ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز