وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد ارتش در حال به کار بستن اقدامات تلافی‌جویانه برای سرکوب تحرک دشمن هستند تا از امنیت جمعیت غیرنظامی که نزدیک خط مقابله نظامی زندگی می‌کنند اطمینان یابند.

به گزارش مرور نیوز، یک سخنگوی وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد نیروهای مسلح ارمنستان بر روی شهرک‌های در امتداد خط مقابله نظامی در منطقه «ناگورنو-قره‌باغ» آتش گشودند که تلفاتی از غیرنظامیان را در پی داشته است.

به گزارش خبرگزاری «اسپوتنیک»، وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد: ۲۷ سپتامبر حدود ساعت ۶ [۲ به وقت گرینویچ] نیروهای مسلح ارمنستان به انجام تحرکات گسترده، گلوله‌باران شدید مواضع ارتش آذربایجان در کل امتداد خط مقدم و همچنین شهرک‌های واقع در این منطقه دست زدند.

به ادعای سخنگوی وزارت دفاع آذربایجان دست‌کم ۶ شهرک مورد حمله قرار گرفتند و در میان مردم محلی کشته و زخمی وجود دارد.

بنابر اعلام این وزارتخانه، زیرساخت‌های غیرنظامی به طور جدی آسیب دیده و اطلاعات درباره تلفات و زخمی‌های این حادثه از میان جمعیت غیرنظامی و نظامیان در حال تایید است.

باکو در ادامه از انجام اقدامات تلافی‌جویانه خبر داد و اعلام کرد: واحدهای پیشرفته ارتش آذربایجان در حال به کار بستن اقدامات تلافی‌جویانه برای سرکوب تحرک دشمن هستند تا از امنیت جمعیت غیرنظامی که نزدیک خط مقابله نظامی زندگی می‌کنند اطمینان یابند.

درگیری‌های آذربایجان و ارمنستان بر سر کنترل منطقه ناگورنو-قره‌باغ از اوایل دهه ۱۹۹۰ ادامه داشته و در جدیدترین درگیری در ماه ژوئیه، دو طرف تلفاتی را گزارش کردند.

روز دوشنبه هم وزارت دفاع آذربایجان اعلام کرد یک نظامی این کشور در پی گلوله‌باران طرف ارمنستانی در مرز دو کشور کشته شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز