منابع خبری ساعتی پیش حمله راکتی به پایگاه سوم «التوحید» در نزدیکی سفارت آمریکا در بغداد را رسانه ایی کردند.

به گزارش مرور نیوز، خبرگزاری رسمی عراق «نینا» اعلام کرد، به سمت منطقه سبز بغداد (الخضراء) راکت کاتیوشا شلیک شده و اصابت یکی از آنها به «الجادریه» منجر به خسارت‌های مادی شده است.

وبگاه شبکه «السومریه» هم بامداد امروز (دوشنبه) از اصابت دو راکت به نزدیکی فرودگاه بغداد خبر داد اما اطلاعات بیشتری در این باره منتشر نکرد.

در همین ارتباط، کانال خبری تلگرامی «صابرین نیوز» نیز ساعتی پیش اعلام کرد، همزمان با شلیک به سمت پایگاه نظامی «ویکتوریا» در نزدیکی فرودگاه بغداد، پایگاه سوم «التوحید» در نزدیکی سفارت آمریکا (در منطقه سبز) نیز مورد حمله راکتی ناشناس قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، سامانه پدافند هوایی «سی‌آر‌ای‌ام» در پایگاه التوحید فعال و پس از آن صدای انفجارهای شدید شنیده شد. برای اولین بار این سامانه یکی از چهار راکت شلیک شده را دفع و آن را از مسیر منحرف کرد که ترکش‌های آن به منطقه الجادریه برخورد کرد.

هفته گذشته «یحیی رسول» سخنگوی نظامی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق در گفت‌و‌گو با یک خبرگزاری روسی از تعیین یک فرمانده نظامی و گروهی ویژه برای حفاظت از سفارت‌خانه و هیأت‌های دیپلماتیک در «منطقه سبز» بغداد خبر داد

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز