سهیلا زکزاکی آخرین وضعیت جسمانی شیخ زکزاکی و همسرش در زندان را اعلام کرد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از المعلومه، سهیلا زکزاکی، دختر شیخ زکزاکی ، رهبر جنبش اسلامی نیجریه اعلام کرد که وضعیت جسمانی پدر و مادرش در زندان وخیم است.

وی در این باره گفت: پدر و مادرم درحالی بازداشت شدند که مجروح بودند و به دلیل بی‌توجهی به آنها در زندان وضعیت جسمانی‌شان بدتر شده است.

سهیلا زکزاکی در ادامه تصریح کرد که پدرش در زندان دو بار سکته مغزی کرده است و ترکش هنوز از بدنش خارج نشده و از مسمومیت خونی با سرب به دلیل باقی ماندن گلوله‌های متعدد در بدنش رنج می‌برد.

وی با اشاره به وضعیت جسمانی مادرش نیز تأکید کرد که به او پنج گلوله اصابت کرده بود و باید تحت عمل جراحی قرار می‌گرفت اما چنین اقدامی صورت نگرفته و وی از درد شدیدی در شکمش رنج می‌برد.

دختر رهبر دربند جنبش اسلامی نیجریه همچنین در ادامه گفت که مادرش از آرتروز در مفاصل رنج می‌برد و باید سه سال پیش تحت عمل جراحی برای تعویض مفصل زانو قرار می‌گرفت اما به دلیل بی‌توجهی و اهمال پزشکی ناگزیر به استفاده از ویلچر است.

ارتش نیجریه در سال ۲۰۱۵ با حمله به تجمع حامیان شیخ ابراهیم زکزاکی در شهر زاریا نزدیک به ۱۰۰۰ تن از جمله تعدادی از اعضای خانواده شیخ زکزاکی را به شهادت رساند. شیخ زکزاکی در این حمله بازداشت شد و با وجود صدور حکم آزادی‌اش از سوی دادگاه عالی نیجریه اما مسؤولان این کشور هنوز او را به صورت غیرقانونی در بازداشت نگه داشته‌اند.

شیخ زکزاکی و همسرش از سوی دولت ایالت کادونا با هشت فقره جرم به خاطر اتهامات "آدم‌کشی، تجمع‌های غیرقانونی، اختلال در صلح عمومی و غیره" مواجه هستند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز