براساس اخبار حاکی تست کرونا سه تن از دستیاران مایک پنس معاون ترامپ در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا مثبت اعلام شده است.

به گزارش مرور نیوز، « مایک پنس » معاون رئیس‌جمهور آمریکا با وجود مثبت شدن تست کرونا «مارک شورت» رئیس کارکنانش به برنامه مبارزات انتخاباتی خود ادامه می‌دهد.

«دوین اُ مالی» سخنگوی معاون ترامپ گفت آزمایش پنس و همسرش در روز شنبه منفی شده و هر دو سلامت هستند، با این حال بنابر دستورالعمل مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری در آمریکا، از آنجا که شورت نزدیکترین دستیار پنس است، معاون رئیس‌جمهور آمریکا فرد در تماس نزدیک با یک بیمار محسوب می‌شود.

به گزارش «تایمز اسرائیل»، همچنین رسانه‌های آمریکایی گزارش دادند آزمایش «مارتی آبست» دستیار دیگر پنس هم مثبت شده است. به گزارش روزنامه «نیویورک تایمز» یکی دیگر از دستیاران پنس هم که نامی از او برده نشده، به کرونا مبتلا شده است.

مایک پنس گرچه رئیس کارگروه ویژه کرونای کاخ سفید است، مانند دونالد ترامپ در اغلب مواقع بدون ماسک دیده می‌شود و تجمعات بزرگ سیاسی برگزار می‌کند که در آن بسیاری ماسک به صورت ندارند.

کمی بعد از اعلام خبر ابتلای دونالد ترامپ به ویروس کرونا ، موجی از این بیماری در کاخ سفید به راه افتاد که تصور می‌شود منشاء آن مراسم معرفی قاضی «ایمی بارت» بوده که در آن پروتکل‌های بهداشتی رعایت نشده بود.

«آنتونی فائوچی»، مدیر مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا هم جدیداً در مصاحبه‌ای با شبکه «‌ام‌اس‌ان‌بی‌سی» فاش کرد دونالد ترامپ ماه‌هاست که در جلسات کارگروه ویژه مقابله با کرونا در کاخ سفید حضور ندارد.

فائوچی در این مصاحبه گفت در ابتدای شیوع همه‌گیری کرونا، این کار‌گروه ویژه، به رهبری مایک پنس هر روز برگزار می‌شد، اما طی هفته‌های گذشته جلسات این کارگروه حتی با افزایش تعداد مبتلایان به صورت مجازی بر‌گزار شد.

این در حالی است که در کمتر از ده روز مانده به انتخابات آمریکا این کشور همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز