براساس آمارهای رسمی اعلام شده مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در آمریکا به نه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۱۴ نفر رسید.

به گزارش مرور نیوز، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکنیز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۸۲۶ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۳۰ هزار و ۵۰۲ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۷۸ هزار و ۱۵۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در ایالات متحده آمریکا به نه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۱۴ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جانز هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد که شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا تا حدودی کاهش نسبی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا را نه میلیون و ۴۰۲ هزار و ۵۹۰ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۲۳۶ هزار و ۷۲ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۱۳ میلیون ۱۳۳ هزار و ۸۷۲ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۲۵۹ هزار و ۳۳۹ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد، ایالت تگزاس هم‌اکنون با ۹۳۲ هزار و ۲۶۱ مورد ابتلا و ۱۸ هزار و ۴۶۵ مورد فوتی به کانون جدید بیماری همه‌گیر کرونا در ایالات متحده تبدیل شده است و ایالت «کالیفرنیا» با ۹۳۲ هزار و ۱۰۳ مورد ابتلا و ۱۷ هزار و ۶۵۹ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۵۰۷ هزار و ۵۴۳ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۳ هزار و ۵۱۱ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۴۵ میلیون و ۹۷۲ هزار و ۹۹۴ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۱۹۴ هزار و ۴۸۲ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۲۹ میلیون و ۸۸۲ هزار و ۳۱۰ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با هشت میلیون و ۱۳۷ هزار و ۱۱۹ مورد ابتلا و ۱۲۱ هزار و ۶۴۱ مورد فوتی و برزیل با پنج میلیون و ۵۳۵ هزار و ۶۰۵ مورد ابتلا و ۱۵۹ هزار و ۸۸۴ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز