براساس تحقیقات انجام شده در دانشگاه «استنفورد» تجمعات انتخاباتی ترامپ، تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ را بیش از ۲۵۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر افزایش داده است.

به گزارش مرور نیوز، طبق تحقیقات دانشگاه «استنفورد» در نتیجه برگزاری ۱۸ تجمع انتخاباتی دونالد ترامپ ، بیش از ۳۰ هزار نفر به کرونا مبتلا و ۷۰۰ نفر فوت شده‌اند.

محققان، تجمع‌های ترامپ در فاصله ۲۰ ژوئن تا ۲۲ سپتامبر را که تنها سه مورد آن‌ها در فضای بسته برگزار شد، مورد بررسی قرار دادند و وضعیت شیوع در شهرستان‌هایی که در آن‌ها تجمع برگزار شد را با وضعیت شهرستان‌هایی که به لحاظ شیوع کرونا شرایط مشابهی دارند و در آن‌ها تجمع برگزار نشده، مقایسه کردند.

این تحقیقات نشان داد تجمعات انتخاباتی ترامپ، تعداد موارد ابتلا به کووید-۱۹ را بیش از ۲۵۰ مورد در هر ۱۰۰ هزار نفر افزایش داده است. این تجمعات به ابتلای بیش از ۳۰ هزار نفر و احتمالاً مرگ ۷۰۰ تن منجر شده که البته فوتی‌ها لزوماً از افراد شرکت‌کننده نبوده‌اند.

نویسندگان این تحقیق، با توجه به نتایج، بر اهمیت توجه به هشدارها و توصیه‌های مقامات بهداشت و درمان عمومی تاکید کردند و گفتند جوامعی که در آن‌ها تجمعات ترامپ برگزار شد، هزینه انسانی گزافی را پرداخت کردند.

در بیانیه‌ای خطاب به وبگاه خبری «هیل»، دبیر مطبوعاتی ستاد انتخاباتی ترامپ گفت: طبق متمم اول، آمریکایی‌ها حق دارند برای شنیدن سخنان رئیس‌جمهور آمریکا، تجمع کنند.

در فاصله دو روز مانده به انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، این کشور همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد.

طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم ۸۲۶ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۲۳۰ هزار و ۵۰۲ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد که در ۲۴ ساعت گذشته با ابتلای دست‌کم ۷۸ هزار و ۱۵۷ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کروناویروس در ایالات متحده آمریکا به نه میلیون و ۱۲۲ هزار و ۱۱۴ نفر رسید.

«جو بایدن» نامزد دموکرات‌ها حدود یک هفته پیش اعلام کرد که تمامی تجمع‌های انتخاباتی خود را که قرار بود شخصا در آن حضور یابد لغو می‌کند و تا روز انتخابات از طریق ویدئو در این رویدادها حضور خواهد یافت.

با این حال دونالد ترامپ که بارها مدعی پایان کرونا در آمریکا شده، همچنان در تجمعات انتخاباتی پر جمعیت که پروتکل‌های بهداشتی در آن‌ها در اغلب موارد رعایت نمی‌شود، شرکت و سخنرانی می‌کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز