براساس آمارهای رسمی اعلام شده شمار مبتلایان بر اثر ویروس کرونا در سراسر جهان به ۵۰,۱۵۰,۰۴۹ نفر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، برآوردهای وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند بامداد یکشنبه از ۵۰ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر ۵۰,۱۵۰,۰۴۹ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۱,۲۵۵,۵۳۳ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۳۵,۵۲۴,۶۶۴ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با حدود ده میلیون و صدوهفتاد هزار نفر، بیشترین شمار مبتلایان در جهان را دارد. این کشور با حدود ۲۴۳ هزار جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۰،۳ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۶،۹۷ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا هشت میلیون و پانصد هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با پنج میلیون و ششصد و پنجاه هزار مبتلا یعنی ۱۱،۲۸ درصد کل بیماران، قرار دارد.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود دوازده میلیون و صد هزار مبتلا و نزدیک به ۳۶۳ هزار فوتی، و قاره اروپا تقریبا یازده میلیون و هشتصد هزار مورد ابتلا و ۲۹۰ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

پیش از این، «تدروس آدانوم»،  مدیرکل سازمان جهانی بهداشت چندی پیش در جلسه‌ای درباره این بیماری در یکی از دفاتر سازمان ملل در ژنو گفته بود نیم‌کره شمالی زمان در برهه‌ای حساس از لحاظ مبارزه با بیماری همه‌گیر جهانی کووید۱۹ قرار دارد و کشورهای زیادی شاهد رشد تصاعدی بیماران هستند.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد تا امروز شمار ابتلای جهانی از ۵۰ میلیون نفر عبور کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز