جنبش حماس با انتشار بیانیه ای اعلام کرد مقاومت فلسطین بیش از هر زمانی آماده مبارزه علیه رژیم صهیونیستی است.

به گزارش مرور نیوز، جنبش حماس امروز شنبه در بیانیه‌ای به مناسبت هشتمین سالروز دومین جنگ رژیم صهیونیستی علیه نوار غزه در سال ۲۰۱۲ و ترور «احمد الجعبری» فرمانده گردان‌های شهید عزالدین القسام شاخه نظامی حماس، بر ادامه مسیر آزادسازی سرزمین فلسطین تأکید کرد.

در این بیانیه آمده است که مقاومت فلسطین بیش از هر زمانی برای ادامه مسیر آزادسازی فلسطین و مبارزه علیه رژیم صهیونیستی آمادگی دارد.

حماس در این بیانیه آورده است: «مقاومت که هشت سال پیش تل‌آویو را هدف حمله کوبنده قرار داد، امروز قدرتمندتر شده و برای ادامه مسیر آزادسازی سرزمین آمادگی و اصرار بیشتری دارد و هرگز از هدف خود برای آزادسازی و بیرون راندن اشغالگر از کل سرزمین فلسطین عقب‌نشینی نخواهد کرد».

طبق گزارش وبگاه «الرساله»، در این بیانیه همچنین آمده است که وحدت ملی یک گزینه استراتژیک است و تا احیای وحدت برای نبرد آزادسازی در جبهه‌های مختلف، آرام نخواهد گرفت.

حماس همچنین به اسرای قهرمان در زندان‌های رژیم اشغالگر درود فرستاد و بر تعهد مقاومت برای آزادی آن‌ها تأکید کرد.

۱۴ نوامبر ۲۰۱۲ رژیم صهیونیستی جنگ علیه نوار غزه را آغاز کرد که هشت روز به طول کشید و دومین جنگ علیه غزه پس از جنگ نخست در اواخر ۲۰۰۸ بود.

این جنگ پس از ترور احمد الجعبری فرمانده گردان‌های عزالدین القسام شاخه نظامی حماس در شهر غزه آغاز شد.

گردان‌های القسام برای نخستین بار دو شهر قدس و تل‌آویو در فلسطین اشغالی را موشک‌باران کرد و پایگاه‌ها و شهرک‌های اسرائیلی را هدف شلیک ۱۵۷۳ موشک قرار داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز