عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: ملت یمن تسلیم نخواهد شد و از رویارویی دست بر نمی دارد و یک راه بیشتر پیش رویش نیست و آن حرکت به سوی صلح شرافتمدانه است و در غیر این صورت جنگ تا پیروزی ادامه خواهد یافت.

به گزارش مرور نیوز به نقل از خبرگزاری سبأ، محمد علی الحوثی عضو شورای سیاسی انصارالله یمن، موشک شلیک شده به تاسیسات آرامکو عربستان در دوشنبه گذشته را صدرصد ساخت یمن دانست.

وی افزود: به هر اندازه که سعودی ها به جنگ علیه ملت یمن و هدف قرار دادن زیرساختها آن ادامه دهند به همان اندازه مورد هدف قرار می گیرند و حملات به سعودی ادامه خواهد یافت و رویارویی و دفاع از سرزمین و آبرویمان ادامه می یابد.

الحوثی تاکید کرد: از طریق اقدامات غیر اخلاقی، بمباران، حملات مداوم به ملت یمن، محاصره، تحریم هوایی، جلوگیری از سفر بیماران برای درمان، قطع حقوق کارمندان و نابودی پول یمن، دشمن را شناختیم. ملت یمن شکسته نمی شود و به هراندازه که هدف قرار گیرد پایداری و ثبات آن بیشتر خواهد شد.

عضو شورای سیاسی انصارالله یمن گفت: عربستان سعودی از ۶ سال پیش تا کنون علیه ملت یمن توطئه می‌کند و آن را هدف قرار می‌دهد و عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، بمباران ملت یمن و محاصره آن، بخشی از جنایت علیه یمن است.

وی بیان کرد: علت این جنگ، رقابت بین دو طرح بود؛ طرح جاده ابریشم چین که به بندرگاههای یمن ارتباط داشت و طرح «نئوم» سعودی که از مصر تا شبه جزیره عربستان امتداد دارد.

الحوثی گفت: ملت یمن تسلیم نخواهد شد و از رویارویی دست بر نمی دارد و یک راه بیشتر پیش رویش نیست و آن حرکت به سوی صلح شرافتمدانه است و در غیر این صورت جنگ تا پیروزی ادامه خواهد یافت.

وی با اشاره به ناکارآمدی سامانه دفاع موشکی که آل سعود از غرب خریداری کرده است در برابر موشک قدس ارتش و کمیته های مردمی یمن، خطاب به سعودی ها گفت: بروید از آمریکا مجددا سلاح جدید بخرید زیرا موشک قدس سامانه دفاعی شما را در هم شکست.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز