رئیس شورای مفتیان و اداره دینی مسلمانان روسیه به ترور شهید محسن فخری زاده واکنش نشان داده و بیان کرد: قاطعانه اقدام تروریستی صورت گرفته را محکوم کرده و نسبت به اینکه بدخواهان مشخص شده و با مساعدت جامعه جهانی تسلیم دادگاه شوند، ابراز امیدواری می‌کنم.

به گزارش مرور نیوز، «شیخ راویل عین الدین» رئیس شورای مفتیان و اداره دینی مسلمانان روسیه شهادت محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی ایران را به کاظم جلالی سفیر جمهوری اسلامی ایران تسلیت گفت.

در این پیام آمده است: به نمایندگی از اداره دینی مسلمانان فدراسیون روسیه و شورای مفتیان روسیه و از طرف خود در خصوص کشته شدن محسن فخری زاده یکی از دانشمندان برجسته ایران معاصر و رئیس مرکز پژوهش‌ها و نوآوری‌های وزارت دفاع جمهوری اسلامی ایران به شما، جمهوری اسلامی ایران و تمامی ملت ایران تسلیت عرض می‌کنم.

وی می‌افزاید: قاطعانه اقدام تروریستی صورت گرفته را محکوم کرده و نسبت به اینکه بدخواهان مشخص شده و با مساعدت جامعه جهانی تسلیم دادگاه شوند، ابراز امیدواری می‌کنم.به راستی همه ما به خداوند تعلق داریم و بازگشت ما به سوی اوست. از خالق یکتا رحمت برای روح محسن فخری زاده برادر کشته شده مان، مسئلت می‌کنم.

رئیس کمیته امور بین‌الملل دومای دولتی روسیه در واکنش به ترور شهید فخری زاده با بیان اینکه در فدراسیون روسیه این قتل را محکوم می‌کنند، هدف از این ترور را تحریک ایران خواند.

شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر روز جمعه هفتم آذر ماه در حمله عناصر تروریست مسلح به خودرو حامل وی به شهادت رسید.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز