نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی به منظور تقویت روابط اقتصادی با مصر به قاهره می رود.

به گزارش مرور نیوز، « بنیامین نتانیاهو » نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی با هدف تقویت روابط اقتصادی دوجانبه به زودی به قاهره می‌رود.

روزنامه صهیونیستی «معاریو» به نقل از برخی منابع سیاسی نوشت: «به دنبال عادی‌سازی روابط بین اسرائیل با امارات و بحرین که اساسا بر زمینه‌های اقتصادی متمرکز خواهد بود، تلاش‌ها در اسرائیل برای تقویت روابط اقتصادی با مصر نیز آغاز شده است».

این روزنامه نوشت که علاوه بر دیدار نتانیاهو با «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر، تل‌آویو در حال برنامه‌ریزی برای دیدار بین هیأت اقتصادی رژیم صهیونیستی با مسئولان مصری به منظور بررسی پروژه‌های اقتصادی مشترک و تقویت روابط دوجانبه است.

طبق گزارش وبگاه «عرب ۴۸»، نتانیاهو در سال ۲۰۱۰ نیز در سفری به مصر با «حسنی مبارک» رئیس‌جمهور پیشین مصر دیدار و درباره آغاز مذاکرات مستقیم بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی گفت‌وگو کرد.

در سال ۲۰۱۶ نیز قرار بود نتانیاهو به قاهره سفر کند که به دنبال اظهارات «یوال اشتاینتز» وزیر انرژی اسرائیلی مبنی بر اینکه مصر بنا به درخواست تل‌آویو تونل‌های نوار غزه را غرق آب کرد، سفر نتانیاهو به قاهره لغو شد.

سپتامبر ۲۰۱۷ نتانیاهو و السیسی دیدار کوتاهی در نیویورک برگزار کردند که به گفته سخنگوی ریاست‌جمهوری مصر در این دیدار به موضوع ازسرگیری مذاکرات سازش پرداخته شد.

گزارش‌های رسانه‌های حاکی از آن است که نتانیاهو السیسی در سال ۲۰۱۸ نیز به صورت محرمانه در مصر دیدار کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز