براساس آمارهای جهانی اعلام شده شمار کل مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به ۷۶ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۳۷ نفر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، آمار جهانیِ مبتلایان به کرونا ویروس تاکنون به ۷۶ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۳۷ نفر رسیده و مرگ یک میلیون و ۶۸۱ هزار و ۲۵۳ نفر نیز بر اثر ابتلا به این بیماری تأیید شده است و بنابر تازه‌ترین آمارها تاکنون ۵۳ میلیون و ۲۸۲ هزار و ۱۵۲ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ نیز بهبود یافته‌اند.

روند افزایش آمار ابتلا به بیماری کرونا در جهان شیوع یافته، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می‌گیرد.

آمریکا هم‌اکنون با بیش از ۱۷.۸ میلیون مبتلا و بیش از ۳۲۰ هزار قربانی همچنان در صدر فهرست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.

هند نیز با آمار بیش از ۱۰ میلیون مبتلا پس از آمریکا در رتبه دوم قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل نیز بیش از ۷.۱ میلیون نفر اعلام شده است.

همچنین در حال حاضر چهار کشور ایالات متحده، برزیل، هند و مکزیک به ترتیب رکورددارِ قربانیان این بیماری در دنیا هستند.

تعداد جان‌باختگان این بیماری در ایتالیا نیز از ۶۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تاکنون بیشترین قربانیان کرونا را در قاره سبز داشته است. به علاوه هم‌اکنون تعداد قربانیان کرونا در انگلیس هم از ۶۶ هزار نفر عبور کرده و با اختلاف نزدیک از ایتالیا در میان کشورهای اروپایی در رتبه دوم این جدول قرار دارد. همچنین فرانسه بیش از ۶۰ هزار و ایران نیز بیش از ۵۳ هزار فوتی بر اثر ابتلا به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده‌اند. پس از این کشورها نیز روسیه با بیش از ۴۹ هزار، اسپانیا با بیش از ۴۸ هزار، آرژانتین با بیش از ۴۱ هزار و کلمبیا با بیش از ۴۰ هزار جان‌باخته، دیگر کشورهایی هستند که تاکنون آمار بالای مرگ‌ومیر ناشی از کووید ۱۹ را ثبت کرده‌اند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که طبق گزارش‌های رسمی بالاترین آمارها را تاکنون داشته‌اند تا صبح امروز (شنبه) به ترتیب به شرح زیر است:

۱. آمریکا: ۱۷ میلیون و ۸۸۸ هزار و ۳۵۳ مبتلا، ۳۲۰ هزار و ۸۴۵ قربانی

۲. هند: ۱۰ میلیون و ۴ هزار و ۸۲۵ مبتلا، ۱۴۵ هزار و ۱۷۱ قربانی

۳. برزیل: هفت میلیون و ۱۶۳ هزار و ۹۱۲ مبتلا، ۱۸۵ هزار و ۶۸۷ قربانی

۴. روسیه: دو میلیون و ۷۹۱ هزار و ۲۲۰ مبتلا، ۴۹ هزار و ۷۶۲ قربانی

۵. فرانسه: دو میلیون و ۴۴۲ هزار و ۹۹۰ مبتلا، ۶۰ هزار و ۲۲۹ قربانی

۶. ترکیه: یک میلیون و ۹۸۲ هزار و ۹۰ مبتلا، ۱۷ هزار و ۶۱۰ قربانی

۷. انگلیس: یک میلیون و ۹۷۷ هزار و ۱۶۷ مبتلا، ۶۶ هزار و ۵۴۱ قربانی

۸. ایتالیا: یک میلیون و ۹۲۱ هزار و ۷۷۸ مبتلا، ۶۷ هزار و ۸۹۴ قربانی

۹. اسپانیا: یک میلیون و ۸۱۷ هزار و ۴۴۸ مبتلا، ۴۸ هزار و ۹۲۶ قربانی

۱۰. آرژانتین: یک میلیون و ۵۳۱ هزار و ۳۷۴ مبتلا، ۴۱ هزار و ۶۷۲ قربانی

براساس آمار فوق در حال حاضر ۱۵ کشور اول این جدول، همگی از رقم یک میلیون ابتلا عبور کرده‌ و پس از ایالات متحده، هند و برزیل که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند، همچنین کشورهای روسیه، فرانسه، ترکیه، انگلیس ایتالیا، اسپانیا، آرژانتین، کلمبیا، آلمان، مکزیک، لهستان و ایران نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز