براساس آمارهای رسمی اعلام شده مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۸ میلیون و ۳۳ هزار و ۶۰۵ نفر رسید.

به گزارش مرور نیوز، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۶۸۷ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۳۱۹ هزار و ۳۵۴ نفر افزایش یافت.

این آمار و ارقام همچنین نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۹۳ هزار و ۵۲۵ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا در آمریکا به ۱۸ میلیون و ۳۳ هزار و ۶۰۵ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار و ارقام دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد شمار مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس ناشناخته در آمریکا مجدداً روندی افزایشی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در آمریکا را ۱۸ میلیون و ۴۷۳ هزار و ۷۱۶ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۳۲۶ هزار و ۷۷۲ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۴ میلیون ۵۷۴ هزار و ۳۱۳ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۴۱۳ هزار و ۵۹۴ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با یک میلیون و ۹۲۰ هزار و ۶۳۵ مورد ابتلا و ۲۲ هزار و ۸۳۴ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با یک میلیون و ۶۰۴ هزار و ۹۹۱ مورد ابتلا و ۲۵ هزار و ۹۳۶ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با ۸۵۷ هزار و ۴۹ مورد ابتلا در رده پنجم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۳۶ هزار و ۵۶۸ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

در حالیکه کشورهای جهان در تکاپو هستند تا با ساخت واکسن‌های گوناگون از شیوع بیشتر کرونا جلوگیری کنند، «مت هانکوک»، وزیر بهداشت انگلیس دوشنبه 24 آذرماه از  یافت نوع جدید ویروس کرونا با  قدرت شیوع سریع‌تر در این کشور خبر داد و  اعلام کرد که دست‌کم ۶۰ مقام محلی مختلف در انگلیس، عفونت‌هایی را که بر اساس گونه جدید کرونا ایجاد شده ثبت کرده‌اند.

در پی انتشار اخباری از کشف نسخه جدید و جهش‌یافته ویروس کرونا در انگلیس شماری از کشورهای اروپایی از جمله اتریش، بلژیک، آلمان، ایرلند و هلند پروازهای خود به و از ایتالیا را به حالت تعلیق درآوردند و ترکیه نیز اعلام کرد که تمامی راههای ارتباطی با انگلیس و هلند و همچنین دانمارک و آفریقای جنوبی را قطع کرده است.

از طرف دیگر، رسانه‌های غربی گزارش کردند که در پی کشف گونه جدید ویروس کرونا در انگلیس، کانادا پروازهای مسافربری از این کشور را به حالت تعلیق درآورده است.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۷۷ میلیون و ۳۳۵ هزار و ۴۴۲ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان یک میلیون و ۷۰۱ هزار و ۶۵۶ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دستکم ۴۳ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۶۶ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۷۵ هزار و ۴۲۲ مورد ابتلا و ۱۴۶ هزار و ۱۴۵ مورد فوتی و برزیل با ۷ میلیون و ۲۶۴ هزار و ۲۲۱ مورد ابتلا و ۱۸۷ هزار و ۳۲۲ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز