سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان اعلام کرد اسرائیل از تلاش‌های برلین برای آنچه توسعه امنی توافق هسته‌ای ایران به محض ورود جو بایدن به کاخ سفید در ماه آتی خوانده شده، استقبال می‌کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از تایمز اسرائیل، سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان در سخنانی اعلام کرد اسرائیل از تلاش‌های برلین برای آنچه توسعه امنی توافق هسته ای ایران به محض ورود جو بایدن به کاخ سفید در ماه آتی خوانده شده، استقبال می‌کند.

«جرمی ایساخاروف» سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان که از سال ۲۰۱۷ این سمت را بر عهده داشته است، در مصاحبه با خبرگزاری فرانسه مدعی شد دعوت اخیر «هایکو ماس»، وزیر خارجه آلمان برای ارزیابی مجدد توافق سال ۲۰۱۵ هسته ای، گامی در جهت صحیح بود.

سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان مدعی شد شرکای ۵+۱ نیازمند آن هستند تا آنچه «مشارکت ایران در بی ثبات سازی» کشور‌هایی نظیر سوریه، لبنان، یمن و عراق خوانده شده را در هر مذاکره آتی با تهران لحاظ کنند.

او مدعی شد: من فکر می‌کنم ما نیازمند آن هستیم تا این مسأله را متوجه شویم که ما نمی‌توانیم عقربه‌های ساعت را به عقب در سال ۲۰۱۵ بازگردانیم.

سفیر رژیم صهیونیستی در آلمان همچنین مدعی شد: مواردی از تولید موشک و آزمایش موشک رخ داده و این مسائل نیازمند آن است که مورد بحث و بررسی قرار گیرد؛ همچنانکه باید تمامی نقض‌هایی را که ایران بر خلاف توافقنامه برجام به انجام رسانده، بررسی شود.

هایکو ماس، وزیر خارجه آلمان به نشریه «اشپیگل» گفت که توافق موجود در سایه خروج یکجانبه ترامپ از آن در سال ۲۰۱۸ از یکسو و نیز تعلیق پایبندی‌های ایران از سوی دیگر زیر فشار فراوانی قرار دارد.

این در حالی است که جو بایدن، رئیس جمهور منتخب آمریکا در سخنانی اعلام کرده در صورتی که ایران به پایبندی هایش باز گرددف واشنگتن ممکن است به این توافقنامه بازگردد.

این در حالی است که محمد جواد ظریف، وزیر خارجه کشورمان مذاکره دوباره در خصوص توافقی که ۵ سال پیش به امضا رسیده را رد کرده است، توافقنامه‌ای که با مشارکت ایران، آمریکا، روسیه، چین و آلمان حاصل شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز