براساس آمارهای رسمی اعلام شده شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۹,۴۳۳,۸۴۷ نفر رسید.

به گزارش مرور نیوز، همزمان با تمرکز «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهور آمریکا بر ادعای وقوع تقلب در انتخابات ریاست‌جمهوری و تلاش برای تغییر نتایج آن، شمار ابتلا و تلفات روزانه ویروس «کووید۱۹» در این کشور همچنان در حال افزایش است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۱۶۰,۶۰۴ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز  ۱,۴۰۸ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به روزهای قبل کاهش داشته است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۱۹,۴۳۳,۸۴۷ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۳۳۹,۹۲۱ تن افزایش یافت.

شبکه «سی‌ان‌ان» چند روز پیش گزارش داده بود رقم دویست‌وپنجاه هزار قربانی کرونا آنهم طی فقط ده ماه در ایالات متحده، از تعداد فوتی‌های سالانه در این کشور بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) بیشتر است.

چند روز پیش «آنتونی فائوچی»، رئیس مرکز بیماری‌های در آمریکا در مصاحبه‌ای گفت رسیدن به ایمنی جمعی در برابر بیماری همه‌گیر «کووید-۱۹» نیازمند این است که ۹۰ درصد از مردم واکسینه شوند. (جزئیات بیشتر)

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که روز شنبه تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند از ۸۰ میلیون نفر عبور کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز