دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا خواستار تحقیقات مجلس سنا درباره تقلب در انتخابات ریاست جمهوری شد.

به گزارش مرور نیوز به نقل از شبکه الجزیره، رئیس جمهور آمریکا باز هم از تقلب در انتخابات سوم نوامبر گفت و تحقیقاتی در این زمینه را خواستار شد.

دونالد ترامپ ، که گویا با پذیرش واقعیت تلخ شکست در انتخابات ریاست جمهوری سر سازگاری ندارد، همزمان با عقب نشینی از مواضع پیشین خود در ارتباط با تامین کمک هزینه کرونا، تحقیقات سنا درباره تقلب انتخاباتی را خواستار شد. رئیس جمهور آمریکا گفت مجلس سنا باید تحقیقاتی را در خصوص تقلب گسترده در انتخابات ۲۰۲۰ آغاز کند. این در حالی است که دعاوی حقوقی گسترده ترامپ در ایالت‌های مختلف بدون کوچکترین عایده‌ای برای او به در بسته خورده است.

رئیس جمهور آمریکا همچنین از مجلس سنا خواست تا مبلغ چک ارسالی به خانواده‌های آمریکایی را به تدریج از ۶۰۰ دلار به ۲ هزار دلار افزایش دهد. ترامپ روز گذشته در نهایت طرح بسته کمک مالی ۹۰۰ میلیارد دلاری را به امضا رساند. بسته کمک مالی ویژه کرونا قرار است از کسب و کار‌های کوچک که به دلیل همه گیری کرونا دچار مشکل شده اند حمایت کند. همچنین افرادی که زیر ۷۰ هزار دلار درآمد سالانه دارند مشمول دریافت یک چک ۶۰۰ دلاری می‌شوند.

این طرح با موافقت اکثریت قانونگذاران جمهوریخواه و دموکرات به تصویب رسیده بود و انتظار می‌رفت در صورتی که ترامپ از امضای آن خودداری کند، نمایندگان با دو سوم آرا وتوی رئیس جمهور را بلااثر کنند. با این وجود، به نظر می‌رسد به دلیل مخالفت‌های گسترده هم حزبی‌های ترامپ در کنگره، رئیس جمهور آمریکا در نهایت مجبور به امضای این طرح شده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز