«علی الحسینی» مسئول ارتباطات الحشد الشعبی از بمباران مواضع داعش در شمال شرق دیالی خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، دستگیری سی تروریست در دو استان صلاح‌الدین و کرکوک، بمباران مواضع داعش در روستای «ام الحنطه» دیالی، دستگیری دو تروریستی تحت تعقیب در هنگام ورود به فلوجه و انفجار بمب در کرکوک از مهم‌ترین تحولات امنیتی عراق طی ۲۴ ساعت گذشته است.

دستگیری ۳۰ تروریست در صلاح‌الدین و کرکوک

«علی الحسینی» مسئول ارتباطات الحشد الشعبی در محور شمال عراق، گفت که ۳۰ تروریست در دو استان صلاح‌الدین و کرکوک با همکاری بستگان، نزدیکان متهمان و برخی از عشائر دستگیر شدند.

وی در گفت‌وگو با پایگاه خبری «المعلومه» تصریح کرد: اهالی مناطق آزادشده در استانهای صلاح‌الدین و کرکوک، بخوبی از خطر تفکر افراطی بر آینده خود آگاهند و می‌دانند که این امر چگونه زندگی آنها را پس از اشغال داعش در سال ۲۰۱۴، زندگی آنها را به جهنم تبدیل کرد.

الحسینی افزود: با همکاری خانواده‌ها و نزدیکان و عشائر متهمان به اقدامات تروریستی و دادن اطلاعات لازم به نیروهای امنیتی و الحشد الشعبی، ۳۰ نفر شناسایی و دستگیر شدند. بویژه که مناطق وسیعی در این دو استان تحت کنترل چندین تیپ نیروهای الحشدالشعبی است.

دستگیری دو تروریست هنگام نفوذ به فلوجه

از سوی دیگر یک مقام امنیتی در فرماندهی الحشدالشعبی استان الانبار از دستگیر دو تروریست داعش که تلاش داشتند وارد شهر فلوجه شوند، خبر داد و گفت: نیروهای امنیتی تلاش این دو تروریست برای نفوذ به فلوجه را خنثی کردند و هر دو که از افراد تحت تعقیب بودند، دستگیر شدند.

وی بدون اشاره به نام و هویت تروریست‌ها به دلایل امنیتی گفت که هر دو نفر به شرکت در اقدامات تروریستی و حمله به یگان‌های نظامی در جریان عملیات آزادسازی عراق متهمند.

تاکنون نیروهای امنیتی عراق شمار زیادی از سرکرده‌ها و عناصر داعش را که تلاش داشتند وارد شهرهای الانبار شوند، شناسایی و دستگیر کرده‌اند.

بمباران مواضع یک باند داعش در شمال شرق دیالی

«مصطفی محمد» از رهبران الحشد الشعبی در استان دیالی عراق از عملیات هوایی ارتش عراق در عمق باغ‌های روستای «ام الحنطه» در حاشیه ناحیه «جلولاء» (۷۰ کیلومتری شمال شرق بعقوبه) خبر داد و گفت که این عملیات پس از محاصره یک باند تروریستی مخفی شده در این منطقه از سوی نیروهای امنیتی مشترک عراقی صورت گرفت.

وی در گفت‌وگو با المعلومه، تصریح کرد: نیروی هوایی ارتش عراق چهار مقر داعش را در عمق باغ‌های روستای ام الحنطه در شمال شرق دیالی را به شدت بمباران کرد. هنوز میزان خسارات وارده به داعش در این منطقه مشخص نیست اما این عملیات از چندین جهت صورت گرفت تا از فرار عناصر داعش جلوگیری شود.

پیش از این عملیات در حمله عناصر این باند تروریستی به اطراف روستای ام الحنطه، دو نیروی الحشد العشائری زخمی شده بودند که یکی از آنها به دلیل شدت جراحات وارده، جان خود را از دست داد.

این روستا به دلیل داشتن مزارع گندم و اراضی کشاورزی، مدتهاست که هدف حملات و جولان عناصر داعش قرار دارد و تاکنون مساحات زیادی از مزارع و باغهای کشاورزی این روستا از سوی تروریست‌ها به آتش کشیده شده است.

انفجار در کرکوک

از سوی دیگر یک مقام امنیتی در استان کرکوک، به «شفق نیوز» اعلام کرد که یک بمب نیمه شب گذشته در محله «القادسیه» در شهر کرکوک منفجر شده است اما این انفجاری هیچ تلفات یا خسارت جانی به همراه نداشته است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز