در پی ادامه ساخت و سازهای رژیم صهیونیستی در کرانه باختری این واحد ها قرار است در مناطق معروف به «وادی عسله»، «ظهر المناف»، «قطاین السهل» و «المنافس» ساخته شود.

به گزارش مرور نیوز، مؤسسه تحقیقات کاربردی «اریج» (در کرانه باختری ) اعلام کرد، رژیم صهیونیستی قصد دارد ۱۴۰۶ واحد صهیونیست‌نشین جدید در شمال کرانه باختری بسازد.

بر اساس این گزارش، واحدهای صهیونیست‌نشین جدید قرار است در مناطق معروف به «وادی عسله»، «ظهر المناف»، «قطاین السهل» و «المنافس» ساخته شود.

موسسه مذکور در ادامه اعلام کرد، این اقدام پس از آن انجام می‌گیرد که وزارت داخلی رژیم صهیونیستی اطلاعیه‌ای از شورای عالی برنامه‌ریزی اداره امور مدنی صهیونیست‌ها منتشر کرد، اطلاعیه‌ای که در خصوص مصادره ۱۰۰۸ دونم (هر دونم حدود هزار متر) از اراضی روستای فلسطینی «عزون» در استان قلقیلیه به نفع شهرک‌سازی صهیونیستی بود.

روزنامه هاآرتص ماه گذشته گزارش داد که رژیم اسرائیل قصد دارد تا قبل از مراسم تحلیف جو بایدن یعنی روز ۲۰ ژانویه (آخر دی) ساخت هزاران واحد جدید را در شرق بیت المقدس در دستور کار قرار دهد.

«آنتونیو گوترش» دبیر کل سازمان ملل اخیرا در سخنانی شهرک‌سازی رژیم صهیونیستی در اراضی فلسطینیان را محکوم و اعلام کرد توسعه شهرک‌ها و طرح‌های ساخت و ساز همچنان ادامه داشته و روند ویران کردن خانه‌های فلسطینیان و مصادره آن از سوی مقامات اسرائیلی در کرانه باختری و قدس شرقی به بالاترین میزان خود طی چهار سال گذشته رسیده است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز