تعدادی از نمایندگان دموکرات از معاون رئیس جمهور آمریکا خواستند تا متمم ۲۵ قانون اساسی را برای برکناری دونالد ترامپ از قدرت اجرا کند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از پایگاه اطلاع رسانی کنگره، نمایندگان دموکرات از مایک پنس معاون رئیس جمهور آمریکا خواستند تا پس از حمله و یورش طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره که منجر به کشته شدن حداقل 4 نفر شد، اجرای متمم 25 قانون اساسی را بررسی کرده و دونالد ترامپ را از قدرت برکنار کند.

بر اساس این گزارش، نمایندگان دموکرات از ترامپ به خاطر تحریک آشوبگران که منجر به حمله آنها به ساختمان کنگره شد، به شدت انتقاد کردند.

تد لیو نماینده دموکرات کالیفرنیا با انتشار پیامی در توئیتر نوشت: مایک پنس عزیز، شما باید اجرای متمم 25 قانون اساسی را آغاز کنید.

آیانا پریسلی نماینده دموکرات ماساچوست نیز توئیت زد: دونالد ترامپ باید هر چه سریعتر توسط مجلس نمایندگان استیضاح و از قدرت برکنار شود. این اتفاقات خطرناک و غیرقابل قبول است.

دیوید سیسیلین دیگر نماینده دموکرات نیز نوشت: این اتفاقات خشم برانگیز است و رئیس جمهور عامل اصلی آن است. ما باید فردا او را استیضاح کنیم.

آلکساندریا اوکازیو کورتز نماینده دموکرات نیویورک نیز با انتشار توئیتی خواستار استیضاح فوری ترامپ شد.

جنیفر وکستون نماینده دموکرات نیز با انتشار توئیتی خواستار برکناری ترامپ از قدرت شد و آشوبگران را "تروریست های داخلی" ارزیابی کرد.

وی افزود: رئیس جمهور حتی قبل از انتخابات نیز از این تروریست های داخلی حمایت کرده است. کابینه باید همین امروز او را برکنار کند یا مجلس نمایندگان باید ترامپ را استیضاح نماید.

نشست کنگره برای شمارش آرای الکترال انتخابات و تایید پیروزی جو بایدن که به دنبال حمله طرفداران ترامپ به ساختمان کنگره به حالت تعلیق درآمده بود، پس از چند ساعت وقفه و اخراج هواداران ترامپ از محوطه ساختمان کنگره، از سرگرفته شد.

هزاران نفر از هواداران دونالد ترامپ رئیس‌جمهور کنونی آمریکا که در انتخابات ریاست جمهوری این کشور بازنده شده و تنها دو هفته دیگر در کاخ سفید حضور خواهد داشت، همزمان با آغاز جلسه کنگره برای تأیید پیروزی بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، به ساختمان کنگره حمله ور شدند.

این اقدام طرفداران ترامپ واکنش گسترده بسیاری از مقامات داخلی آمریکا و همچنین مسئولان دیگر کشورها را به همراه داشت و آن ضربه به دموکراسی ادعایی ایالات متحده تلقی کردند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز