اتحادیه اروپا در بیانیه ای اعلام کرد: تازه‌ترین اقدام اسرائیل برای پیش بردن و صدور مجوز طرح ساخت تقریبا 800 واحد جدید در کرانه باختری، مغایر با حقوق بین‌الملل است.

به گزارش مرور نیوز، سخنگوی کمیسیون اروپا از رژیم صهیونیستی خواست به شهرک‌سازی‌ها در اراضی اشغالی فلسطین خاتمه دهد.

بنا بر گزارش خبرگزاری آناتولی، اتحادیه اروپا به اقدام تازه رژیم صهیونیستی در صدور مجوز برای شهرک‌سازی‌های تازه در اراضی فلسطین و ساخت 800 واحد جدید واکنش نشان داد.

سخنگوی امور خارجی کمیسیون اروپا با صدور بیانیه‌ای ضمن انتقاد شدید از شهرک‌سازی‌های رژیم صهیونیستی در اراضی اشغالی فلسطین از این رژیم خواست که «به همه فعالیت‌های شهرک سازی پایان دهد».

در این بیانیه آمده است: «تازه‌ترین اقدام اسرائیل برای پیش بردن و صدور مجوز طرح ساخت تقریبا 800 واحد جدید در کرانه باختری، مغایر با حقوق بین‌الملل است و چشم اندازها برای حصول به راهکار دو دولتی را بیش از قبل تضعیف می‌کند».

این مقام اتحادیه اروپا همچنین هشدار داد، انجام چنین اقداماتی باعث تضعیف «تحولات مثبت در خصوص توافقات عادی‌سازی بین اسرائیل و تعدادی از کشورهای عربی» خواهد شد.

دوشنبه هفته گذشته بود که بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی اعلام کرد که او دستور ساخت 800 واحد جدید در شهرک‌های صهیونیستی در اراضی اشغالی کرانه باختری را صادر کرد.

در خبرها آمده بود که کابینه نتانیاهو در تلاش است تا قبل از پایان عمر دولت دونالد ترامپ در آمریکا، شهرک‌سازی‌ها در اراضی فلسطین اشغالی را تشدید کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز