براساس آمارهای رسمی اعلام شده تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا نیز به بیش از 24 میلیون و 186 هزار نفر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، دانشگاه جانز هاپکینز آمریکا در تازه‌ترین آمار خود اعلام کرد که تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا از 400 هزار نفر عبور کرد.

بر اساس آمار این دانشگاه، تعداد مبتلایان به کرونا در آمریکا نیز به بیش از 24 میلیون و 186 هزار نفر رسیده است.

همچنین تعداد قربانیان ویروس کرونا در سرتاسر جهان به بیش از 2 میلیون و 50 هزار نفر رسیده است.

از سوی دیگر تعداد مبتلایان به کرونا در سرتاسر جهان به بیش از 95 میلیون و 938 هزار نفر رسیده است.

تعداد قربانیان ویروس کرونا در آمریکا در حالی از 400 هزار نفر عبور می‌کند که ترامپ کمتر از 24 ساعت دیگر دوران ریاست جمهوری‌اش به پایان خواهد رسید.

وی در ابتدای شیوع همه گیری کرونا در آمریکا، این بیماری را دست کم گرفته و آن را ترفند دموکرات‌ها برای ضربه زدن به وی توصیف کرده بود.

ترامپ  قصد ندارد در مراسم تحلیف «جو بایدن» رئیس جمهور منتخب شرکت کند و صبح روز چهارشنبه برای آخرین بار با هواپیمای مخصوص رئیس جمهور به پایگاه شکاری «اندروز» واقع در مریلند رفته و در آنجا مراسم خداحافظی وی برگزار شود.

برای مراسم خداحافظی ترامپ، از مقام‌های دولت او دعوت شده و از آنها خواسته شده ساعت ۷:۱۵ صبح روز چهارشنبه به وقت محلی در پایگاه شکاری اندروز حاضر باشند.

طبق برنامه مقرر برای مراسم تحلیف بایدن، قرار است ظهر روز چهارشنبه به وقت محلی واشنگتن دی سی او به عنوان رئیس‌جمهور جدید سوگند یاد کند.

مراسم تحلیف بایدن و هریس به عنوان رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور جدید آمریکا، تحت تدابیر شدید امنیتی در پایتخت این کشور انجام می‌گیرد.

به دنبال حمله طرفداران دونالد ترامپ به جلسه کنگره آمریکا که در نتیجه درگیری‌ها بین آنها و نیروهای امنیتی حداقل پنج نفر کشته شدند، مقام‌های آمریکایی نیروهای گارد ملی و امنیتی را به پایتخت گسیل و این شهر را به پادگان نظامی تبدیل کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز