گروه تروریستی داعش مسئولیت انفجارهای عراق که در پی آن دست‌کم ۳۲ نفر کشته شده را بر عهده گرفت.

به گزارش مرور نیوز، گروه تروریستی داعش در بیانیه‌ای بامداد جمعه مسئولیت انفجارهای عراق را بر عهده گرفت. دو انفجاری که پنجشنبه در یک بازار شلوغ در مرکز بغداد به وقوع پیوست دست‌کم ۳۲ کشته و ۱۱۰ زخمی به جا گذاشت. این انفجارها، مرگبارترین حمله تروریستی در بغداد طی سه سال گذشته به شمار می‌روند.

وزارت کشور عراق گفته نخستین عامل انتحاری با تمارض به بیماری در یک بازار شلوغ در میدان طیران جمعیت را به سمت خودش کشانده و سپس با کمربند انفجاری خودش را منفجر کرد. هنگامی که جمعیت در حال هجوم به سمت صحنه برای کمک به قربانیان بودند عامل انتحاری دوم خودش را منفجر کرد.

این بازار رو باز به فروش لباس‌های دست دوم اختصاص داشته و روز پنجشنبه، بعد از برداشته‌ شدن محدودیت‌های مربوط به جلوگیری از شیوع ویروس کرونا مملو از جمعیت بوده است.  

یک خبرنگار خبرگزاری فرانسه می‌گوید نیروهای امنیتی دور محوطه مورد نظر را حصار کشیده‌اند. روی زمین لباس‌های آغشته به خون که این طرف و آن طرف افتاده‌اند دیده می‌شود.

وزارت بهداشت عراق گفته جان‌باختگان این حادثه در صحنه حمله جانشان را از دست داده‌اند و اکثر زخمی‌ها درمان شده و از بیمارستان مرخص شده‌اند.

بعد از حمله آمریکا به عراق در اسفندماه سال ۱۳۸۱ (سال ۲۰۰۳ میلادی) وقوع چنین حملاتی به واقعیتی روزمره برای مردم عراق تبدیل شده بود. سال‌ها بعد که گروه تروریستی داعش بخش‌هایی از خاک عراق را اشغال کرد این حملات هم شدت گرفت.

اما بعد از شکست گروه تروریستی داعش در اواخر سال ۲۰۱۷ میلادی حملات انتحاری در بغداد بسیار کاهش یافت. دیوارهای سیمانی احداث‌شده در بغداد برچیده شدند و گذرگاه‌های ایست و بازرسی جمع‌آوری شدند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز