براساس آمارها آخرین آمار مبتلایان به کرونا در سراسر جهان به ۹۸,۰۸۹,۸۷۷ نفر رسیده است.

به گزارش مرور نیوز، آمار وبگاه «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد تعداد کسانی که در کشورهای مختلف، به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند امروز (جمعه) از ۹۸ میلیون نفر فراتر رفته است.

بر این اساس تا لحظه نگارش این خبر۹۸,۰۸۹,۸۷۷ نفر در سراسر جهان به این ویروس مبتلا شده‌اند و ۲,۱۰۰,۴۰۴ نفر نیز بر اثر آن جان خود را از دست داده‌اند.

در مقابل اما ۷۰,۴۶۷,۹۷۲ نفر از بند این بیماری رهایی پیدا کرده و سلامت خود را به دست آورده‌اند.

در میان کشورهای آلوده به این ویروس، ایالات متحده آمریکا با ۲۵,۱۹۶,۰۸۶ نفر، بیشترین شمار مبتلایان کرونا در جهان را دارد. این کشور با ۴۲۰,۲۸۵ جان‌باخته، در رتبه نخست کشورهای دارای بیشترین موارد فوتی ویروس کرونا ایستاده است.

طبق داده‌های وُرلداُمتر، طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۱۹۳,۷۵۸ مبتلای جدید به ویروس کرونا گزارش شده است. طی یک روز گذشته نیز ۴,۳۶۳  فوتی در این کشور گزارش شده است.

این در حالی است که طبق گزارش شبکه «سی‌اِن‌اِن»، تعداد فوتی‌های سالانه آمریکا بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) از رقم دویست‌وپنجاه هزار نفر کمتر است.

بررسی‌های آماری نشان می‌دهد که آمریکا ۲۵.۷ درصد از کل مبتلایان به این بیماری را در خود جای داده است. بعد از آن، هند با حدود ۱۰.۸۳ درصد از کل مبتلایان جهان یعنی تقریبا ده میلیون و ششصد و بیست‌وشش هزار نفر در رتبه دوم قرار دارد. بعد از آنها برزیل با هشت میلیون و هفتصد هزار مبتلا یعنی ۸.۸۷ درصد کل بیماران، قرار دارد.

در این میان قاره آمریکای شمالی و مرکزی حدود بیست‌وهشت میلیون و هشتصد هزار مبتلا و تقریبا ۶۰۷ هزار فوتی، و قاره اروپا با بیست‌وهشت میلیون و چهارصد و هشتاد هزار مورد ابتلا و ۶۵۱ هزار جان‌باخته را از این آمار به خود اختصاص داده‌اند.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است. با این حال، «آنتونی فائوچی» رئیس مؤسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا توزیع واکسن‌های کرونا را اقدامی عجولانه توصیف کرد.

یکی از نکات قابل توجه آمارهای روند شیوع ویروس کرونا، مدت زمان افزایش شمار مبتلایان است. بر اساس بررسی‌های آماری، ویروس کرونا از زمانی که ۱۴ میلیون را در جهان بیمار کرده بود، دربازه‌های سه یا چهار روزه، یک میلیون نفر را نیز گرفتار خود کرد؛ اما این بار در عرض دو روز امروز شمار ابتلای جهانی از ۹۸ میلیون نفر عبور کند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز