طبق جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا روندی افزایشی داشته است و شمار قربانیان این ویروس در این کشور تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

به گزارش مرور نیوز، طبق جدیدترین آمار دانشگاه «جانز هاپکینز»، در ۲۴ ساعت گذشته با مرگ دست‌کم یکهزار و ۷۵۹ مورد جدید، شمار قربانیان کروناویروس در ایالات متحده به ۴۲۰ هزار و ۹۶۳ نفر افزایش یافت

این آمار نشان می‌دهد در ۲۴ ساعت گذشته، با ابتلای دست‌کم ۱۴۸ هزار و ۷۴۸ مورد جدید، مجموع مبتلایان به کرونا ویروس در ایالات متحده آمریکا به ۲۵ میلیون و ۲۷۲ هزار و ۸۱۲ نفر رسید.

مقایسه جدیدترین آمار دانشگاه جان هاپکینز با آمار یک روز قبل این مرکز نشان می‌دهد، شمار مبتلایان به کرونا در آمریکا روندی افزایشی داشته است و شمار  قربانیان این ویروس در این کشور تاحدودی کاهش نسبی داشته است.

از طرف دیگر، پایگاه اطلاع رسانی «ورلد اُ میترز»، مجموع مبتلایان به کروناویروس در آمریکا را ۲۵ میلیون و ۸۶۱ هزار و ۱۵۹ نفر و مجموع قربانیان «کووید-۱۹» در این کشور را ۴۳۱ هزار و ۳۹۲ نفر گزارش کرده است.

پایگاه اطلاع‌رسانی «کووید یو اس ای» که آمار مربوط به شیوع کرونا را در آمریکا تجزیه و تحلیل می‌کند، برآورد کرده است که شمار کلی مبتلایان به کروناویروس در آمریکا ظرف یک ماه آینده به ۲۸ میلیون و ۳۵۴ هزار و ۴۲۷ نفر و شمار قربانیان آن در این کشور به ۵۰۸ هزار و ۷۰۱ نفر می‌رسد.

این وبگاه آمریکایی همچنین گزارش کرد ایالت کالیفرنیا که در هفته‌های اخیر از نظر تعداد مبتلایان به کرونا بعد از رده دوم قرار گرفته بود، بار دیگر با سه میلیون و ۱۹۱ هزار و ۶۵۱ مورد ابتلا و ۳۷ هزار و ۳۸۶ مورد فوتی به کانون بیماری کرونا در آمریکا تبدیل شده است و ایالت تگزاس هم‌اکنون با دو میلیون و ۲۶۸ هزار و ۷۵۸ مورد ابتلا و ۳۵ هزار و ۹۰ مورد فوتی به رده دوم انتقال یافته است. ایالت نیویورک نیز که زمانی کانون کووید-۱۹ در آمریکا بود، هم‌اکنون با یک میلیون و ۳۴۷ هزار و ۶۶۷ مورد ابتلا در رده چهارم ایالات آمریکا با بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا ویروس قرار دارد.

نیویورک نیز با ۴۲ هزار و ۵۴۴ مورد فوتی، همچنان بیشترین تعداد قربانیان کرونا در آمریکا را به خود اختصاص داده است.

اخیراً گزارشی منتشر شد مبنی بر آنکه آمار و ارقامی که از میزان تلفات ناشی از ویروس کرونا در آمریکا ارائه شده، نشان می‌دهد که در هر دقیقه، سه آمریکایی بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست می‌دهد.

بحران کرونا در بسیاری از شهرهای آمریکا به قدری جدی شده است که حتی سردخانه‌ها اکثراً مملو از اجساد شده است به طوریکه اخیراً روزنامه انگلیسی «گاردین» گزارش کرد که بحران کرونا در لس آنجلس به حدی وخیم شده که صنعت کفن و دفن در آن فروپاشیده و سردخانه‌ها و مراکز تدفین مملو از اجساد است و خانواده‌ها به جای عزاداری برای عزیزانشان باید راهی برای به خاک سپردن آن‌ها پیدا کنند.

حتی با وجود ارائه واکسن کرونا برای آمریکایی‌ها، افزایش میزان مبتلایان به کرونا موجب پر شدن بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها در برخی از نقاط این کشور شده است.

دو شرکت آمریکایی «فایزر» و «مُدرنا» تأییدیه واکسن‌های ضد کرونایی خود را دریافت و میلیون‌ها دوز از آنها را در سراسر ایالات متحده و کشور‌های دیگر از جمله انگلیس توزیع کرده‌اند.

با اینحال، بر اساس گزارش‌هایی که در سامانه فدرال «گزارش عوارض جانبی واکسن» در آمریکا ثبت شده، حدود ۶۰ نفر در این کشور بعد از دریافت یکی از واکسن‌های «فایزر» یا «مدرنا» جان باخته‌اند و صدها نفر دچار عوارض بعضاً تهدیدکننده حیات شده‌اند.

طبق آخرین آمار دانشگاه جانز هاپکینز، دستکم ۹۹ میلیون و ۶۷۴ هزار و ۹۵۱ نفر از مردم سراسر جهان به کروناویروس آلوده شده‌اند و از آن میان دو میلیون و ۱۳۹ هزار و ۱۸۳ نفر نیز جان خود را از دست داده‌اند و دست‌کم ۵۴ میلیون و ۹۸۴ هزار و ۱۲۹ نفر بهبود یافته‌اند.

آمریکا همچنان بیشترین تعداد مبتلایان به کرونا و قربانیان این ویروس در جهان را دارد و پس از آن هند با ۱۰ میلیون و ۶۷۷ هزار و ۷۱۰ مورد ابتلا و ۱۵۳ هزار و ۶۲۴ مورد فوتی و برزیل با هشت میلیون و ۸۷۲ هزار و ۹۶۴ مورد ابتلا و ۲۱۷ هزار و ۷۱۲ مورد فوتی در رده‌های دوم و سوم کشورهای جهان با بیشترین تعداد مبتلایان به کووید-۱۹ قرار دارند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز