به نقل از یک منبع آگاه فواد حسین وزیر خارجه عراق فردا به تهران سفر می کرد.

به گزارش مرور نیوز، پایگاه خبری شبکه العالم در خبری فوری اعلام کرد که قرار است فردا (چهارشنبه - سوم فوریه)، « فؤاد حسین » وزیر خارجه عراق به ایران سفر کند.

پایگاه خبری «العهد» نیز در خبری اختصاصی به نقل از یک منبع آگاه در وزارت خارجه عراق ، خبر این سفر را تایید کرد.

هنوز این خبر به صورت رسمی از سوی بغداد یا تهران تایید و اعلام نشده است اما منابع رسانه‌ای می‌گویند که انتظار می‌رود، وزیر خارجه عراق در سفر به تهران با مقامات مسئول مرتبط با پرونده عراق از جمله دریابان «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی و «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران دیدار و رایزنی کند.

 فؤاد حسین وزیر خارجه عراق  پنجم مهر ماه گذشته نیز در سفری از قبل اعلام نشده و دو ماه پس از سفر «مصطفی الکاظمی» نخست‌وزیر عراق به منظور انجام دیداری دو روزه و گفت‌وگو با مقامات جمهوری اسلامی ایران راهی تهران شد.

سفر فردای وزیر خارجه عراق به تهران در صورت انجام، در حالی صورت می‌گیرد که «جنین پلاسخارت» نماینده ویژه سازمان ملل در عراق، یک‌شنبه هفته جاری در سفری  دو روزه به تهران آمد و بر اساس بیانیه دفتر سازمان ملل در عراق، وی در این سفر گفت‌وگوهایی با مسئولان ایرانی درباره مسائل منطقه‌ای در چارچوب تلاش‌های صورت‌گرفته برای حمایت از ثبات عراق انجام داد.

در این بیانیه آمده است که نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل، پیشتر نیز به برخی‌ کشورها از جمله ایران سفر کرده بود و این سفرها برای تقویت ماموریت دفتر سازمان ملل در عراق (یونامی) براساس مصوبه ۲۵۲۲ شورای امنیت صورت می گیرد که در بردارنده تسهیل گفت‌و‌گو و همکاری منطقه‌ای درباره مسائل امنیت مرزها، انرژی، تجارت، محیط زیست، ساختار زیربنایی، بهداشت عمومی و آوارگان است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز