شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۲۷,۲۷۳,۸۹۰ نفر رسید.

به گزارش مرور نیوز، شمار کل مبتلایان به ویروس «کووید۱۹» در ایالات متحده، علی‌رغم واکسیناسیون گسترده، همچنان در حال افزایش است.

برآوردهای وبگاه آماری «وُرلداُمتر» نشان می‌دهد طی بیست‌وچهار ساعت گذشته از تمام ایالت‌های آمریکا به صورت مجموع ۱۲۱,۶۲۷ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا گزارش شده است.

بر این اساس، طی یک روز گذشته نیز  ۳,۵۲۳ آمریکایی بر اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست داده‌اند که نسبت به روز گذشته مقداری افزایش داشته است.

بدین ترتیب، شمار کل مبتلایان به ویروس کرونا در آمریکا به ۲۷,۲۷۳,۸۹۰ نفر و تعداد قربانیان بر اثر این بیماری به ۴۶۶,۹۸۸ تن افزایش یافت.

بیماران آمریکایی، ۲۵.۸۸ درصد آمار کل مبتلایان جهانی به این ویروس را تشکیل می‌دهند. در حال حاضر، ۲۳,۱۵۹ بیمار در آمریکا در وضعیت وخیم به سر می‌برند.

شبکه «سی‌ان‌ان» پیشتر گزارش داده بود، رقم دویست‌وپنجاه هزار قربانی کرونا آنهم طی فقط ده ماه در ایالات متحده، از تعداد فوتی‌های سالانه در این کشور بر اثر موارد مختلف (سوانح رانندگی، بیماری، خودکشی و غیره) بیشتر است.

از سوی دیگر، بیمارستان‌های کالیفرنیای آمریکا در حالی با کمبود تجهیزات و خدمه مواجه است که تعطیلات کریسمس موج جدیدی از بیماران را به سمت این مراکز روانه کرده است.

«آنتونی فائوچی»، مدیر موسسه ملی آلرژی و بیماری‌های عفونی آمریکا نیز گفته کادر درمان در بسیاری از مناطق آمریکا در موقعیت‌های استرس‌زایی کار می‌کنند و بیمارستان‌ها در وضعیت خوبی قرار ندارند.

نمودار ابتلا و تلفات ویروس کرونا در حالی شیب صعودی تندی به خود گرفته که تعداد کسانی که در جهان به این بیماری مبتلا شدند شامگاه پنجشنبه از ۱۰۵ میلیون نفر نیز عبور کرد.

 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز