گروهی از کارمندان نهادهای دولتی، معلمان و دانشجویان به جنبش نافرمانی مدنی در میانمار پیوستند.

به گزارش مرور نیوز به نقل از رویترز، علی‌رغم ادامه بازداشت‌ها در میانمار ، دانشجویان و معلمان این کشور به کارزار نافرمانی مدنی علیه کودتای نظامی پیوستند.

در همین رابطه دیروز جمعه گروهی از کارمندان نهادهای دولتی، معلمان و دانشجویان به جنبش نافرمانی مدنی پیوستند که چند روز پیش به ابتکار پزشکان و کادر درمانی آغاز شد.

آنگ سان سوچی، رهبر حزب «لیگ ملی دموکراسی» که در بازداشت است از این اعتراضات حمایت کرده است.

این در حالی است که فشارهای بین المللی بر حاکمان نظامی میانمار در روزهای اخیر افزایش یافته است. از سوی دیگر شورای امنیت سازمان ملل با تصویب بیانیه‌ای به اتفاق آرا خواستار آزادی آنگ سان سوچی و سایر سیاستمدارانی شد که روز دوشنبه توسط نظامیان بازداشت شدند.

دولت آمریکا نیز تهدید کرده که تحریم کودتاچیان را بررسی خواهد کرد. همزمان با وقوع این اعتراضات پراکنده، نیروهای امنیتی تعداد بیشتری از نزدیکان و هواداران آنگ سان سوچی را بازداشت کرده اند.

یکی از بازداشت‌شدگان وین هتین، یک فعال سیاسی ۷۹ ساله و از همکاران با سابقه آنگ سان سوچی است. وی هنگام بازداشت در تماس تلفنی با رویترز گفت که مأموران پلیس بر اساس «مقررات مقابله با اغتشاش» او را در منزلش دستگیر کرده‌اند.

سوچی، رهبر غیرنظامی میانمار روز دوشنبه هفته گذشته همراه گروه کثیری از سیاستمداران و نمایندگان منتخب پارلمان بازداشت شد. پلیس و نیروهای مسلح میانمار این افراد را به تقلب در انتخابات پارلمانی ماه نوامبر متهم کرده‌اند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز